Ünlü isimler 'Ergenekon Kararları' için ne dedi?

Ünlü isimler 'Ergenekon Kararları' için ne dedi?
Ünlü isimler 'Ergenekon Kararları' için ne dedi?
Ergenekon davasında beklenen kararlar açıklanırken, sosyal paylaşım sitelerinde ise kararlar hakkında hararetli tartışmalar yaşanmaya devam ediyor.

Radikal.com.tr - Ergenekon davasında beklenen kararlar açıklanırken, sosyal paylaşım sitelerinde ise kararlar hakkında hararetli tartışmalar yaşanmaya devam ediyor.

Son 24 saatte Twitter gündeminin zirvesinde yer alan Ergenekon davası ile ilgili paylaşımlar, bugün öğlen saatlerinde kararların açıklanmaya başlanmasıyla beraber zirve yaptı. Birçok ünlü isim mahkeme kararına tepkilerini sosyal medya hesapları aracılığıyla paylaşma yoluna giderken, 34 yıl 6 ay ceza alan Gazeteci Mustafa Balbay, 22 yıl 6 ay cezaya çarptırılan Prof. Dr. Yalçın Küçük ve 10 yıl alan Sedat Peker ile ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılan Gazeteci Tuncay Özkan en çok konuşulan isimlerden oldu. Mahkeme heyetinin "Ergenekon Kararı"nı okumasının ardından ünlü isimlerin sosyal ağlardaki hesaplarından paylaştığı tepkiler ise şu şekildeydi:

Sermiyan Midyat @sermiyanmidyat
Darbe yapacağından şüphe edilen değil; darbeyi bizzat yapan ve gençleri asan Kenan Evren kaç yıl hapis yedi? Yemedi mi? Yemezler!

Nilüfer Açıkalın @niluferacikalin
Bir gazeteci neden müebbet hapis cezası alır? T.Özkan M.Balbay neden hapisteler? Ceza var da suç ne?

Yekta Kopan @yektakopan
Mehmet Ağar'ın müebbet tatili ağırlaştırılmış olarak sürüyor mu?

İşte Ergenekon kararları


Serdar Akinan @serdarakinan
Yağdır mevlam!

Enver Aysever @enveraysever2
Siyasi davalar mutlaka siyasi sonuç doğurur.

Haluk Levent @haluk_levent
Danıştay saldırısı gözlemcisi serbest.. Şaka gibi

Ece Temelkuran @ETemelkuran
Bu kararlara sevinenlere birgün aynı adalet uygulanır...

İki vekile de ceza çıktı!


Melis Alphan @melisalphan
tecavüz davalarında da böyle bir gün yaşamak istiyorum. birine 32 yıl, ötekine 82 yıl, berikine müebbet

Özgür Mumcu @ozgurmumcu
Veli Küçük, müebbetten sonra konuşmaya karar verirse diye korkan çoktur eminim.

Erol Köse @drerolkose
120 yıl hapis ne ya? Adam zaten 75 yaşında, ölünce iskeletini hücreye mi koyacaklar ? Müebbeti anlarım da , bu ne yahu ?

Berrak Tüzünataç @berraktzntc
hak,hakedene gidecek.Bu kadar haksizlik,vicdansizlik,kotuluk karsiliksiz kalmayacak.Cunku onlarin cagi bitti.Farkindayiz,hepimiz goruyoruz.

Seren Serengil @SRNGLofficial
Sozun bittigi yer... tek bir laf yok..

Lube Ayar @lubeayar
100 kişiye sorduk, "ergenekon terör örgütünün 1 numarası kimdir?" hâlâ cevap bekliyoruz..

İstiklal Akarsu @istiklalAkarsu
Darbe çok acayip bir şey, yapabilirsen ceza almıyorsun, paşalar gibi yaşıyorsun, teşebbüs edip yapamazsan ömür boyu cezası var.

Alper Turgut @AlperTurgut01
Cezaları neye göre veriyorlar onu çözemedim, JİTEM kurucusundan daha çok ceza alan gazeteci, hayli fantastik değil mi?

Aylin Kotil @aylin_kotil
Bunun neden yapıldığı ile ilgili sanırım hepimizin aklına aynı şey geliyor...

Dünya basını Ergenekon'u dakika dakika aktardı