Ünlü isimlere narkotik operasyonu

Ünlü isimlere narkotik operasyonu
Ünlü isimlere narkotik operasyonu
İstanbul'da bu sabah gerçekleştirilen narkotik operasyonunda bir çok ünlü isim gözaltına alındı
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul Narkotik Polisi, sabah erken saatlerde İstanbul’un 8 ilçesinde uyuşturucu operasyonu yaptı. Aralarında çok sayı da ünlünün de bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı.

Şişli’de torbacı olarak tabir edilen uyuşturucu satıcısı Ş.D.’yi 8 aydır yakın takibe alan İstanbul Narkotik Polisi, bu sabah operasyon için düğmeye bastı.

Ş.D. liderliğinde uyuşturucu satan ve uyuşturucu temin eden aralarında ünlülerin de bulunduğu 40 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan ünlü isimlerin, Cemal Hünal, Çağatay Ulusoy, Miss Turkey 2011 güzellik yarışmasında 2'nci olan Gizem Karaca, Seren Katırcıoğlu, Ayşe Selim Borantay, Yusuf Hasan Akgün, kamuoyunda Cenk Eren ismiyle bilinen Yüksel Venedik, yönetmen Hüseyin Orçun Benli, Ergun Taş, Nuri Kösem olduğu öğrenildi.

Polisin ünlülerin evinde sabah yaptığı aramalarda Cemal Hünal, Seren Katırcıoğlu, Çağatay Ulusoy’un evinde birer kullanımlık eroin bulundu. Ünlü isimlerden alınan saç ve doku örneklerinin adli tıp kurumuna gönderileceği ve uyuşturucu kullanıp kullanmadığının tespit edileceği öğrenildi.

Ünlü oyuncu Cemal Hünal, Adli Tıp Kurumu'na götürülürken gazetecilerin "neden gözaltına alındınız" sorusuna, "bir operasyon kapsamında gözaltına alındım, nedenini bilmiyorum" dedi.Gözaltına alınan kamuoyunda Cenk Eren ismiyle bilinen Yüksel Venedik'in yüzünü kapatması dikkat çekti. Eren gözaltındayken twitter hesabından "yalan haber gözaltında değilim" şeklinde twit atılması dikkat çekti.

Ünlü isimlerin “uyuşturucuya yer temin etmek ve içici” olarak ifadelerinin alındıktan sonra mahkemeye sevk edileceği belirtiliyor.