Ünlü isimlere uyuşturucu operasyonu

Ünlü isimlere uyuşturucu operasyonu
Ünlü isimlere uyuşturucu operasyonu
Aralarında Sarp Apak ve Kenan İmirzalıoğlu'nun da bulunduğu bir çok ünlü isim uyuşturucudan gözaltına alındı.

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından bu gün düzenlenen operasyonda, 26'sı oyuncu ve şarkıcı 48 kişi gözaltına alındı. 6 ilde yürütülen operasyonlarda gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Emniyette işlemleri başlayan ünlü isimler kan ve kıl örneği alınmak üzere Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

Edinilen bilgiye göre İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 ay önce sokaklarda uyuşturucu satan bir şebeke belirledi. Şebekeyi teknik ve fiziki takiple izleyen narkotik ekipleri, şebeke üyelerinde birinin bazı ünlü isimlerle görüştüğünü belirlendi.

Yapılan çalışmayı genişleten narkotik ekipleri, yürütülen teknik ve fiziki takiplerin tamamlanmasının ardından; İstanbul, Ankara , Aydın, Muğla, İzmir ve Ordu'da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda, aralarında 26 ünlü ismin bulunduğu 48 kişi gözaltına alındı. 7 kişinin yakalanması için ise çalışmaların sürdürüldüğü öğrenildi.

26'SI OYUNCU VE ŞARKICI
Gözaltına alınan ünlü isimler arasında, Kenan İmirzalıoğlu, Özge Özpirinç, Nehir Erdoğan, "Avrupa Yakası" dizisinde "Burhan Altıntop" karakterini canlandıran Engin Günaydın, "Yalan Dünya " dizisinde "Emir" karakterini canlandıran Sarp Apak, "Yabancı Damat" dizisinde "Ruşen" karakterini oynayan İlker Aksum, "Çok Güzel Hareketler Bunlar" yapımında oynayan ve "Kara Yılan" dizisinde "Şiro" karakterini canlandıran Şahin Irmak, "Yahşi Cazibe" dizisinde "Kemal" karakterini canlandıran Hakan Yılmaz, aynı dizi de "Barış" karakterini canlandıran Gökçe Özyol, "Hakim Bey" adlı şarkıyla çıkış yapan şarkıcı Mehmet Erdem, Rock Grubu Kargo'nun solisti Orçun Koray Candemir, oyuncu Burçin Terzioğlu, BKM ( Beşiktaş Kültür Merkezi) oyuncularından Ersin Korkut ve "Canlı Para" programının sunucusu Engin Altan Düzyatan da bulunuyor.

İL DIŞINDA GÖZALTINA ALINANLAR DA İSTANBUL'A GETİRİLDİ
Gözaltına alınan ünlü isimlerden Kenan İmirzalıoğlu'nun Ankara'da, Engin Günaydın, Engin Altan Düzyatan ve Kargo'nun solisti Koray Candemir Çeşme'de, Özge Özpirinç ve Hakan Yılmaz Bodrum'da İstanbul Polisi tarafından gözaltına alındı. İstanbul dışında gözaltına alınan isimler öğleden sonra ve akşama doğru İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

SAÇ VE KIL ÖRNEĞİ ALINDI
"Uyuşturucu kullanmak" ve "uyuşturucu kullanmaya yer temin etmek" gibi suçlardan şüpheli olarak gözaltına alındığı belirtilen ünlü isimler Adli Tıp Kurumu'na götürülerek kan ve kıl örneği verdi. Bu örnekler incelenerek, şüphelilerin uyuşturucu kullanıp kullanmadıklarının tespit edileceği belirlenecek.

İLKER AKSUM SERBEST KALDI
Gözaltına alınarak emniyette ifade veren İlker Aksum akşam saatlerinde serbest bırakıldı. Aksum emniyet çıkışında, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Aksum, gözaltına alınmasıyla ilgili "ifade verdik. Benimle ilgili sıkıntı yok onu söyleyebilirim” dedi.

15 KİLO ESRAR ELE GEÇİRİLDİ
Yapılan operasyonlarda 15 kilogram esrar, 5 kilogram ecstacy, bir miktar kokain, hassa terazi ve esrar yapımı ve kullanımında kullanılan düzenekler ele geçirildi.

DHA - Habip ATAM

Ünlülere uyuşturucu gözaltısı  http://www.radikal.com.tr/1144915114491524

  YORUMLAR
  (24 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  fasist imam rejimi - rapala

  taraf olmayan bertaraf olur diyen bosbakan..direnen insanlar, direndikleri icin bedel odeyen insanlar hepinize bin selam olsun..........

  50 kg esrar ile yakalanan Erdoğan ne alemde ? - unutulur

  Geziye katılan ünlüleri bu şekilde cezalandırıyorlar. Tutuklananların tamamı Gezi eylemlerine destek verdi. Burada amaç Esrar ile mücadele olsaydı başbakanın 50 kg esrar ile yakalan yeğeni Mehmet Erdoğan'dan başlanılması gerekirdi. Öyle baskınlarda 100gr cigara bulunması falan hikaye. Narkotik polisi tutuklamak istediği adama zaten yanında paketle gider. Adamın üzerini ararken cebine sokup çıkarır, arabasının camından sallar sonra buldurur veya evinde bir köşeye saklar v.s. Yoksa bu işin ticaretini yapan torbacılar ulu orta satış yapıyor. Alanı da satanı da biliyor polis.

  şizofrenik liberalizm - mnver

  "Dikkat ettiyseniz ulkede yasalar guncellenince demokratik ulkelerdeki standartlar bizde de uygulanmaya baslayinca her koseden her halinin altindan bir illegalite cikiyor." gibi çelişkili bir ifade kullanmış aşağıdaki bir arkadaş. Herhalde Uruguay ve Hollanda'daki uygulamalardan, Amerika'nın bazı eyaletlerin esrarı ve eşcinsel evliliği legalleştirmesinden haberdar değil. Bu durum daha da yaygınlaşacak keza bir sürü çevre(akademik, siyası ve hukuki) bugün uyuşturucunun yasallaşmasını gündeme taşıyor.Tabii bizim ahlakçılarımızın (tıpkı Avrupa'nın katolik ülkelerinki gibi) bu konuya insan hakları ve hukuksal paradigmadan bakmaları yakın zamanda hiç mümkün değil. Sonuçta illegal olsa da uyuşturucu madde bir çok kişi tarafından kullanılıyor. Legal olsa en azından devletler bu maddelerin üretimini, dağıtımını, kullanımını denetleyebilir, vergileyibilir; böylece kaçakçılara, çetelere ve mafyalara giden para devletin kasasına gider. Bağımlısına da hapsin değil rehabilitasyonun önü açılır. Demem şu ki, bu ülkede liberalizm kavramsal boyutuyla hiç idrak edilememiştir. Ekonomik liberalizmin "muhafazakar" savunucuları konu sosyal liberalizme gelince sus pus oturur. Devletin insan hayatına müdahelesinin maximum seviyede olduğu ülkemizde de bu konular koca bir tabu olarak 24 punto bold manşetlere hapsolmuştur.

  Bir Türk polisi klasiği... - görece

  Bir köşeye ot at elinle koymuş gibi bul sonra da tehdit et... Şu ülkeyi ucuz Türk filmlerine çeviren ucuz idareciler, ucuz seçmenleri öf ki ne öf... 50 yıllık hayatımda gördüğüm en seviyesiz, en terbiyesiz, en saygısız Türkiye profili... Okuyamayıp anlayamadığı Marx'tan alıntı yapan yorumcular da eşantiyonu...

  Aba Altından Sopa - sinecenker

  Belki gözaltına alınan sanatçı arkadaşlarımız esrar içiyorlar belki de içmiyorlar. Ancak bir gerçek var ki iktidar gözdağı vermek istiyor. Herkes işine baksın diyor. Kim bilir kimler hakkında ne dosylar tuttular. Bu siyaset yapmak değil, kendine karşı olanlarla savaşmaktır. Bunun için her yolu mübah saymaktır. Hamleleri doğru okumak gerekir ki kafa karışmasın. Memlekette kim neyi neden yapıyor, tartışılsın.

  "Cigaracilik" paravanasi arkasinda baska bir sebeb mi var? - mlkr

  Turkiyede "cigaracilardan" gecilmiyor! Bu isin ticaretinden paylananlar iktidar partisndende vardir mutlaka . Bir suru esnaf "cigaralik" kullaniyor.. Bu parekendeci kullanicidan oteye gecemeyecek, bir suru ulkede artik suc sayilmayan is icin ,bu kisilerin suclanmalari, teshirleri cok sacma bir sey. Sen hele tehlikeli uyusturucalari onle, terore maddi kaynak saglayan ticareti kes yeter. Birak bu sanatci takiminla, "cigaralik saranlarla" ugrasmayi.

  gezi direnişine destek veren sanatçılara uyuşturcu uydurması - aroşem

  uyuşturucu operasyonu adı altında gezi direnişine destek veren sanatçılar gözaltında alındı onları gezi den dolayı gözaltına aldık diyemezlerdi bir uydurdular.oysa uyuşturucu kulanan ve 14 15 yaşınadki çocuklara satanlar sokaklarda dolaşıyor şimdi bu sanatçıları karalamayın beyler yazıktır. bence