Ünlü kebapçıdaki oyun alanında çocuklara asitli saldırı!

Ünlü kebapçıdaki oyun alanında çocuklara asitli saldırı!
Ünlü kebapçıdaki oyun alanında çocuklara asitli saldırı!
İstanbul Ataşehir'de bulunan ünlü kebapçı Develi'nin oyun odasına giren bir kişi çocukların üzerine asit olduğu iddia edilen bir madde döktü. Aileleri tarafından hastaneye götürülen çocuklardan birinin vücudunda 3'üncü derece yanık oluştu. Polis eşkalini belirlediği erkek saldırganı arıyor.

RADİKAL - İstanbul Ataşehir’de Develi Kebap'ta geçen cumartesi günü yaşanan olay müşterilerin çocuklarını görevliye teslim ettiği oyun odasında yaşandı.

Hürriyet gazetesinden Çetin Aydın'ın haberine göre, oyun odasına giren bir kişi elindeki karton bardakta bulunan ve asit olduğu iddia edilen kimyasal maddeyi çocukların üzerine dökerek kaçtı. Hastaneye kaldırılan çocuklardan 3.5 yaşındaki Y.K.'nın vücudunda 3. derece yanıklar olduğu belirtilirken kör olma tehlikesi de bulunduğu öğrenildi. Y.K.'nın tedavisi Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma hastanesinde tedavisi sürüyor.
Görgü tanıklarından biri olayda çocukların çoraplarının yırtıldığını, ayaklarının, ellerinin ve dokundukları yerlerin yandığını belirtirken Develi restoran bakımda olduğu için 120 kameranın bulunduğu güvenlik sisteminin olay anında çalışmadığını açıkladı!

ESKİ SEVGİLİ Mİ?


Bir iddiaya göre olayda çocuklara bakıcı öğretmenlik yapan genç kızın sevgilisi barışmak için yanına gitti. Ancak genç kız barışmak istemeyince öfkelenen eski sevgili, yanında getirdiği kimyasal sıvıyı fırlattı. Genç kıza isabet etmeyen asitli sıvı, parkta oynayan çocuklara isabet etti. 
(Hürriyet/Vatan)