Ünlü yogacıya kaş-göz tehdidinden 3 yıla kadar hapis istemi

Ünlü yogacıya kaş-göz tehdidinden 3 yıla kadar hapis istemi
Ünlü yogacıya kaş-göz tehdidinden 3 yıla kadar hapis istemi
Ünlü Yogacı Akif Manaf, imar kirliliği nedeniyle sanık olarak yargılandığı davada müdahil avukatına başını sallayarak, kaş, göz ve mimik işaretleriyle tehdit ettiği iddiasıyla hakkında dava açıldı.

Ünlü Yogacı Akif Manaf, imar kirliliği nedeniyle sanık olarak yargılandığı davada müdahil avukatına başını sallayarak, kaş, göz ve mimik işaretleriyle tehdit ettiği iddiasıyla hakkında dava açıldı. İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya hakkında "Görevi yaptırmamak için direnme" suçundan 6 aydan 3 yıla kadar tutuksuz sanık Akif Manaf ve şikayetçi avukat Selim Erbaş hazır bulundu. Kimlik tespiti yapılan Manaf, üniversite mezunu ve yazar olduğunu belirtti. Suçlamaları kabul etmediğini söyleyen Manaf, "37. Asliye Ceza Mahkemesi'nde imar kirliliği suçundan yargılandığım dosyada karşı taraf avukatı olan müşteki olayları çarpıtarak beyanda bulunması üzerine hayretler içerisinde kaldım. Sadece hakime bakarak şaşkınlık içinde başımı sağa sola salladım. Bunun dışında herhangi bir eylemim olmadı. Müştekiye dahi bakmadım. Herhangi bir el kol hareketi ona yapmadım. Suçsuzum beraatime karar verilsin" dedi. 

'Çakra'cı yoga hocasına 13 yıla kadar hapis


"MÜVEKKİLİMİN BERAATİNİ İSTİYORUM"Manaf'ın avukatı Berrin Kurtukan Var ise, müvekkilinin beraatine karar verilmesini isteyerek, "Müvekkilim taşınmazı yeni aldığı halde 30 yıl önce kapatılmış teras nedeni ile dava açılan davada müşteki sanki tarafmış gibi, şahsi hakkı varmış gibi gerçeğe uygun olmayan iddiaları ileri sürmüştür. Bu nedenle hakkında savcılığa ve baroya şikayette bulunduk. Bunları geçersiz kılmak için böyle bir iddia ileri sürmektedir" diye konuştu. Tanıkların dinlenmesine karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.

MANAF'IN 3 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, müşteki Selim Erbaş'ın Beyoğlu Belediyesi Başkanlığı'nda avukat olarak görev yaptığı belirttildi. Belediyenin müdahili olduğu ve müşteki Selim Erbaş'ında müdahil avukat olarak takip ettiği davada, şüpheli Akif Manaf'ın İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesi'nde "imar kirliliğine neden olmak" suçundan yargılandığı anlatıldı. Yargılama aşamasında şüpheli Manaf'ın, söz alarak keşif talebinde bulunan müşteki müdahil vekili Selim Erbaş'ı hedef alarak yaptığı kamusal görevinden dolayı imalı ve tehditvari biçimde müşteki avukata başını sallayarak, kaş, göz ve mimik işaretleri yaparak tehdit edip görevini yapmasını engel olduğu öne sürüldü. İddianamede, şüpheli Manaf'ın "Görevi yaptırmamak için direnme" suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapsi isteniyor. Serpil KIRKESER / İstanbul DHA