Ünlüler çocuklar için Mickey Mouse tasarladı

Ünlüler çocuklar için Mickey Mouse tasarladı
Ünlüler çocuklar için Mickey Mouse tasarladı
"Mickey'nin Hayal Gücü Atölyesi" projesi kapsamında ünlülerin tasarladığı heykellerin satışından elde edilen gelir, Bir Dilek Tut Derneği ile Make-A-Wish Türkiye'ye bağışlandı

İSTANBUL - Ünlülerin, "Mickey'nin Hayal Gücü Atölyesi" adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında tasarladığı "Mickey Mouse" heykellerinin satışından elde edilen gelir, hayati tehlike taşıyan bir hastalıkla mücadele eden çocukların dileklerini gerçekleştirmek üzere Bir Dilek Tut Derneği ile Make-A-Wish Türkiye 'ye bağışlandı.
Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish Türkiye, Forum İstanbul ve Disney Türkiye'nin ortaklaşa yürüttüğü proje, Four Seasons Bosphorus Otel'de düzenlenen toplantıda tanıtıldı.
Forum İstanbul Pazarlama Direktörü Binnaz Dinçer, toplantıda yaptığı konuşmada, çocukları hep mutlu etmeye çalıştıklarını ve hep mutlu görmek istediklerini fakat küçük bedenlerinde hastalıkla mücadele etmek zorunda olan çocukların da olduğunu söyledi.
Hasta çocukların yüzlerini güldürmek için el ele verdiklerini aktaran Dinçer, hayatta hiçbir şeyin imkansız olmadığını göstermek amacıyla çocukların dileklerini gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.
The Walt Disney Company Türkiye, Yunanistan ve Kıbrıs Ülke Müdürü Sinan Ceylan, Disney Türkiye adına bu anlamlı projeye dahil olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Ceylan, Disney Türkiye olarak "Sihri Paylaş" temasıyla nisan ayı boyunca sundukları etkinliklerin en özel ve anlamlısı olan "Mickey'nin Hayal Gücü Atölyesi" ile sihri çocukların dileklerini gerçekleştirmek için kullanmaktan gurur duyduklarını kaydetti.
Bir Dilek Tut Derneği ve Make-A-Wish Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Carole Hakko da etkinliği organize eden ve buralara getiren ekip sayesinde sadece Türkiye'de değil, dünyada eşi benzeri olmayan bir ilke imza attıklarını belirtti.
Hakko, bütün emeklere değdiğini çünkü bu sayede birçok çocuğun dileğini yerine getirebileceklerini ifade etti.

Kaleci Rüştü'den milli takım formalı "Mickey"Eşi Hakan Eratik ile Hacivat-Karagöz şeklinde "Mickey Mause" tasarlayan sanatçı Yeşim Salkım, kendisinin Karagöz'ü, eşinin de Hacivat'ı yaptığını anlattı.
Salkım, Hacivat ve Karagöz'ün, geleneksel Türk gölge oyunu karakterleri olmalarının, seçimlerinde önemli rol oynadığını belirterek, Karagöz ve Hacivat'ın her yaşa ve her kitleye hitap ettiğini dile getirdi.
Milli kaleci Rüştü Reçber, milli takım formalı bir "Mickey Mause" tasarladığını aktardı.
Türkiye'de hayati tehlike taşıyan hastalıkla mücadele eden binlerce çocuk olduğunu anlatan Reçber, "Dernek olarak elimizden geldiğince çocuklarımıza sihirli bir gün yaşatmanın çabasındayız. Daha çok maddi yardımla daha çok çocuğun dileği yerine gelecek. Bu nedenle herkesi desteğe çağırıyorum" dedi.
Bir Dilek Tut Derneği ile Make-A-Wish Türkiye'nin Yönetim Kurulu Üyesi Revna Demirören, "Mickey Mause heykeli tasarlamam istendiğinde, aklıma çocuklarla özdeşleştirdiğim iki şey geldi. Çocuklar ve iyilik. Bu iki unsur da bana mutluluğu çağrıştırdığı için 'Mickey neden melek olmasın' diye düşündüm ve Mickey'den bir melek yarattık" diye konuştu.
Hayata geçirdiği "Oyuncak Müzesi" ile çocukları geçmişten gelen yüzlerce oyuncakla buluşturan Sunay Akın, Mickey'nin kendisine, İstanbul Oyuncak Müzesi için Mickey Mouse'un üretilen ilk oyuncağını satın aldığı anı hatırlattığını söyledi.
Toplantıya katılan davetliler daha sonra Ajda Pekkan, Ayşe Arman, Engin Altan Düzyatan, Ertuğrul Özkök, Nebahat Çehre, Rüştü Reçber, Saba Tümer, Sunay Akın, Şahan Gökbakar ve Tuba Ünsal'ın da aralarında bulunduğu sanat, spor , medya ve cemiyet dünyasından ünlülerin tasarladığı "Mickey Mouse" heykellerini inceleyerek, satın aldı.
Mickey Mouse heykellerinin satışından elde edilen gelirin tamamı, hayati tehlike taşıyan bir hastalıkla mücadele eden 3-18 yaş arasındaki çocukların dileklerini gerçekleştirmek üzere, Bir Dilek Tut Derneği ve Make-A-Wish Türkiye'ye bağışlandı.
Hayalindeki Mickey Mouse heykelciğini tasarlamak isteyenler, 20-23 Nisan'da Forum İstanbul'da "Mickey'nin Hayal Gücü Atölyesi"nde buluşacak. Ayrıca, ünlüler tarafından tasarlanan Mickey Mouse heykelleri de bu tarihler arasında Forum İstanbul'da sergilenecek. 

(AA)