Ünlüleri taşıyan uçak İstanbul'a inemedi

Ünlüleri taşıyan uçak İstanbul'a inemedi
Ünlüleri taşıyan uçak İstanbul'a inemedi
İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı uçak seferlerini de etkiledi. Birçok uçak kötü hava şartları nedeniyle İstanbul'daki havaalanlarına inemeyince Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'ndeki havaalanına yönlendirildi. Ankara'daki ödül töreninden dönen ünlü sanatçı ve işadamlarında aralarında bulunduğu çok sayıda yolcu ilçede otellerde konaklamak zorunda kaldı.

RADİKAL - İstanbul ’u etkisi altına alan kar yağışı uçuş trafiğini de olumsuz etkiledi. Ankara ’dan havalanan Türk Hava Yolları’na ait 3 uçak, İstanbul’daki havaalanında kötü hava şartları nedeniyle iniş yapamadı. Yapılan görüşmelerin ardından uçaklar Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’ndeki havaalanına yönlendirildi. Çorlu’ya iniş yapan uçaktan inen bazı yolcular İstanbul’a dönebilmek için karayoluyla yola çıkarken, uçakta bulunan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in de araçla Edirne’ye hareket etti. Kötü hava şartları nedeniyle Muazzez Ersoy, Ahmet Özhan, Hakan Peker, Gökhan Özen, Zara, Ferdi Tayfur, Nurdan Tosun, spor yorumcusu Sinan Engin, sunucu Ertem Şener, işadamı Sadettin Saran, aralarında bulunduğu çok sayıda yolcuda geceyi ilçedeki otellerde geçirmeyi tercih etti.

ÖDÜL TÖRENİNDEN DÖNÜYORLARDI

Çorlu’ya iniş yapan uçaklarda bulunan ünlü sanatçı ve işadamlarının Ankara Siyaset dergisinin düzenlediği ödül töreninden döndükleri belirtildi.

THY 6 BİN 500 YOLCUSUNU OTELLERE YERLEŞTİRDİ

İstanbul'daki yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle uzun menzilli ve Avrupa'nın yatılı hariç tüm uçuşlarını iptal eden THY, Atatürk Havalimanı'nda kalan yolcularının bir kısmını otellere yerleştirdi. THY'nin şu ana kadar 6 bin 500 yolcusunu anlaşmalı olduğu çeşitli otellere yerleştirdiği öğrenilirken, otel desk önünde uzun kuyruklar oluştu. Bu arada, yoğun tipi ve taşıt ulaşımında yaşanan zorluklar nedeniyle bazı yolcuların da otellere transferi yapılamadı. Bu yolcuların, havalimanında bulunan konferans salonları ile iç ve dış hatlar geliş terminalinde bulunan salonlarda ağırlanmaya başlayacağı öğrenildi. THY şu ana kadar yolculara 20 bin kişilik kumanya dağıttı.

Mehmet YİRUN/ ÇORLU,(Tekirdağ),(DHA)