Ünlülerin Adli Tıp raporu açıklandı

Ünlülerin Adli Tıp raporu açıklandı
Ünlülerin Adli Tıp raporu açıklandı
Uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan ünlülerin Adli Tıp raporu geldi.

İSTANBUL - Uyuşturucudan ifade veren Çağatay Ulusoy ve Cenk Eren'in Adli Tıp raporu çıktı. İki ünlünün kokain kullandığı tespit edildi.

Vatan 'ın haberine göre, İstanbul'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan oyuncu Çağatay Ulusoy ve Cenk Eren'in, Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemeler sonrası hazırlanan raporu emniyete ve savcılığa ulaştı. İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 9 aylık teknik takibin ardından Ocak ayında düzenlediği operasyonda, aralarında şarkıcı Cenk Eren, Çağatay Ulusoy ve Camal Hünal'ın da bulunduğu 38 kişi gözaltına alındı.

Cenk Eren ve Cemal Hünal, kan, tükürük ve kıl örneklerinin alınmasından sonra Adli Tıp Kurumu'ndan serbest bırakıldı. Eren ve Hünal'ın içici oldukları belirtilerek savcılık talimatıyla salıverildikleri belirtildi. Cenk Eren emniyet çıkışında "Serbest bırakıldım. Şimdi evime gidiyorum" dedi.

Suçlamayı reddetmişti Operasyon kapsamında gözaltına alınan Çağatay Ulusoy sessiz kalırken, Cenk Eren "Sadece ifade vermeye geldim" diyerek suçlamaları kabul etmemişti.

Kan örneği Ancak Adli Tıp Kurumu'nun Cenk Eren ve Çağatay Ulusoy hakkında düzenlediği raporlar, emniyet ve savcılığa yeni ulaştı. Adli Tıp Kurumu, Cenk Eren ve Çağatay Ulusoy'un kokain kullandığını raporla tespit etti. Çağatay Ulusoy emniyetteki ifadesinde uyuşturucu kullandığını itiraf etmişti.


  http://www.radikal.com.tr/114567911456798

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ''Emeksiz zengin olanın kılavuzu şeytandandır.''Yunus. - Su Cemre Sim

  Arkadaşlar,çevrenize bir bakın;adamın doğuştan, atadan,babadan kalma zornığı yok,işi gücü yok,mesleği yok ,fabrikası yok,ama adam sihirbaz gibi taşınmaz zengini.Altında pahalı arabalar,yazlık kışlık gırla.Kimse ''Bu değirmenin suyu nereden geliyor?''demiyor.Bazı politikacılar,Devlet memurları,nice möhterem adamlar üç günde Karun oluyor.Bu uyuşturucu denen meret de çatıda yetişse de ayda yetişmiyor.Kervan geçmez,kuş konmaz mezralarda ot mu yetişiyor?Afganistan,İran,Irak'da devletin giremediğini söylediği yerlerde uyuşturucu üretildiğini zaman zaman gazetelerde okuyoruz. Bu işin yapıldığı yere tayini çıkan bazı memurların sloganı ;''Bir kilo toz,bir Toros bir de Otopos.''.Bizim ülkemizde sonradan, oturduğu yerden zengin olan adamların kılavuz şeytandandır.Bir zamanlar uyuşturucu cenneti İtalya'da mafya doktorası yapılırdı.İspanya yine öyle.Portekiz yine öyle.Uyuşturucu trafiği durana kadar bu ülkelerde çatışmalar bizimkinden daha şiddetli sürdü.Onlar kibar günahkarlar oldu,şimdi bizler onların pisliğini döküyoruz.E...bu kadar kolay zengin olmak için adamlar kendi sosyo-politikalarını da üretiyorlar,oturup da Fransız Devrimini örnek alacak değiller.Baba filminde olduğu gibi gibi adam öldürüyorlar.

  Yemezler. - Clear

  Tıpta kullanılan,afyon ürünüdür,o da Afyonkarahisar ili dahil belli sınırlı devletçe ruhsatlı alanlarda yetiştirilir.Bu sınırlamayı koyduran da zamanın Ecevit hükümetine "ambargo tehdidiyle" siyasi baskı kuran,o standlarda sergileme yaptığı ve serbestlik tanıdığı iddia edilen ABD'dir.Yemeyin bizi...

  Bakıyorum Çark Edilmiş. - Clear

  Bu olayla ilgili daha önceki yorumlarda,masumiyet savunması "oyuncuların çeşitli rolleri oynayabilmesi için ilham kaynağı olarak uyuşturucu kullanması makul karşılanmalı" gibi ana fikir yerleştirilmeye çalışılıyordu.Haberdeki iki ismin oynadığı rollerin ne zor(!) olduğu düşünülürse,çark etme zamanı geldi denip,başka savunmalara geçilmiş.Hele bir de bilimsel hava estirilmesi yok mu? Latince botanik isimleri falan...Ay bayılacağım şimdi...Bu numaraları YEMİYOS,LOS MAÇİKAMBOS,ADİYOS!

  bir yasak = bir suç - genel

  esrar kullanımı anadolu kültüründe çok yaygın aslında. osmanlı döneminde amerika'daki fuarlarda osmanlı'nın esrar standları var. bunlar devlet politikası olarak yasaklanıp, suç haline getiriliyor. hollanda'da kullanımı yasak değil. peki hollanda halkı uyuşturucu batağında kaybolup gitmiş bir halk mı? amerika'da artık yetiştirmesi de, satması da, kullanması da yasak değil. bilakis bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan bir ot. glokomi hastalarının kör olmasını engelliyor, ms hastalığının rahatsız edici titreme gibi semptomlarını hafifletiyor, kanser tedavisinde hastaların iştahının yerine gelmesi için kullanılıyor. araştırılırsa sağlığa zararlı olmak şöyle dursun, bir çok hastalığa deva faydalı bir ot. peki neden yasaklanır? yasaklanıp el altından satılmasından kimler faydalanır? erdoğan'ın yeğeni 50 kilo esrar ile yakalanıp nasıl paçayı kurtarır? istanbul'da çatı katındaki 32 kök haber olur da, edirne'de kamu arazisindeki binlerce kök neden üstünkörü kısa bir haber olur? kimin yetiştirdiğini neden öğrenemeyiz?

  sadece illegal gruplar haslattan nemalansa ya - hediye

  adı uyuşturucu hint keneviri(Hint keneviri (Cannabis sativa), kendirgiller (Cannabaceae) familyasından lif ve yağ eldesinde kullanılan Cannabis cinsine ait, bir yıllık bitki türü.) tütün ile arasında ki fark ne? Şimdi tekelden tütün için alınan vergi ortada ama yetermi yetmez.Yani bu otu yasaklayan devletler,gümrükten bir paket sigarayı geçiremezsin ama gel görki bu otu her ülkede temin edebilirsin. Devletlerin çarkı böyle döner, yasaklı oluncada daha çok cazip geliyor hem arada haslatı paylaşacak şirket yok. Bu arada insanların açlığını,katedilemelri,iskence edilmeleri, haksızlıkları ifşa edilmez :)sıkıysa yapın ifşa edin Ali'nin ,Ethem'in, Hrant'ın, Abe Musa'nın, Sabahttin Ali'nin katillerini...çok meraklısıyız ha kötü gün dostu olmaya.

  Uyuşturucu tacirleri dünyaya hakim gibi. - Su Cemre Sim

  Emeksiz,hesap verilemeyen her servetin arkasında neredeyse çoğu kez uyuşturucu var.Bizim gibi ülkelerin iç savaş yaşamasının arkasında da çoğu zaman uyuşturucu var denebilir.Bugün uyuşturucu terörün ve kanın besin kaynağı.Çocuklarımız bu zehire kolayca alıştırılıyor.Uyuşturucu ve sigaraya karşı yasaklama ve cezalandırma dışında pek fazla caydırıcılık yok.Bir kez uyuşturucu alan bile sağlığından geri dönülmez çok şey yitiriyor.Uyuşturucu ve sigaraya karşı toplumsal bir ruh oluşturulmalı,en kısa sürede.

  Faş - UPK Jedi

  Bu ifşa olayına tüm medya dahil oluyor. Masumiyet karinesi diye bişey var. Azcık saygınız olsun. Kimin ne kullandığı hiçkimseyi ilgilendirmez. İlkesi mi yok bu gazetenin? Ya da web sitesinin? Adam suç mu işlemiş?