Urfa'da sabaha kadar oturma eylemi

Urfa'da sabaha kadar oturma eylemi
Urfa'da sabaha kadar oturma eylemi
Şanlıurfa'da, PKK'nın eylemlere başlamasının 29'uncu yıldönümünü sloganlar atıp şarkı söyleyerek kutlayan BDP'li grubun etkinliği polisin uyarısıyla bitirildi. Polisin yoğun önlem aldığı alanda etkinliği sonlandıran grup, oturma eylemi yaptı.

ŞANLIURFA - Şanlıurfa BDP İl Örgütü, PKK 'nın Siirt'in Eruh, Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ne düzenlediği baskınlarla eylemleri başlattığı 15 Ağustos 1984 tarihini kutlamak istedi. Eyübiye Mahallesi'nde toplanan 100 kişilik BDP'li grup, müzikler eşliğinde halaylar çekip şarkılar söyledi. Mahallede zırhlı araçlarla önlem polis, eğlenen BDP'li gruba "yasa dışı sloganlar" attıkları ve " örgüt marş ve şarkıları" söyledikleri gerekçesiyle uyarıda bulundu. Uyarılar sırasında bazı BDP'li yöneticiler ile polis arasında gerginlik oldu. Eğlenceye son veren BDP'liler, sabaha kadar oturma eylemi yaptı. Polisler ise mahalledeki önlemlerini sabaha kadar sürdürdü. (Ali LEYLAK- Ömer PINAR/DHA)


  ETİKETLER:

  BDP

  ,

  PKK

  ,

  Şanlıurfa

  ,

  HAKKARİ

  ,

  mars

  ,

  örgüt

  ,

  ağustos

  http://www.radikal.com.tr/114623311462332

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ben karşıyım. - uzayda bir yer

  Ben bu tarz eylemlere karşıyım arkadaş desteklemem, çünkü bence PKK terör örgütü. Ama bu insanların gözünde, PKK terör örgütü değil. Devletin zorla elinden aldığı haklarını savunan evlatlar bunlar. 1000 km öteden yorum yapmak sallamak kolay. Ama o coğrafyada yetişmiş olsam, belki bende o eylemde olacaktım. 10 kişiden 9 u orada olacaktı. PKK eylemleri doğru değil belki ama sebepsiz hiç değil.

  öldürmeyi kutlamak !! - gemerekli

  Ölümü ve öldürmeyi kutlayan üstüne bayram ilan eden insanlar ile hangi barışı konuşacağız ?