Urla Belediye Başkanı'nın evinde esrar bulundu

İhale yolsuzluğu gerekçesiyle İzmir'in Urla ilçesinde başlatılan operasyon derinleşiyor. Yolsuzluğa karıştığı öne sürülen üç şirketin sahiplerinin de aralarında bulunduğu 17 kişiyle gözaltına alınan Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu'nun evinde...

İZMİR - İhale yolsuzluğu gerekçesiyle İzmir'in Urla ilçesinde başlatılan operasyon derinleşiyor. Yolsuzluğa karıştığı öne sürülen üç şirketin sahiplerinin de aralarında bulunduğu 17 kişiyle gözaltına alınan Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu'nun evinde yapılan aramada 10 gram esrar bulundu. Belediyeye ait bir şirketin muhasebe deposunda çıkan yangında yandığı ileri sürülen belgeler ise zanlı şirketlerden birinin deposunda ele geçirildi.
Urla ve Çeşme'de önceki sabah başlatılan operasyona Urla Belediyesi'ne ait URİT şirketinin muhasebesinde çıkan bir yangından sonra karar verilmişti. AKP İlçe Başkanlığı söz konusu yangının bazı belgeleri yok etmek için kasıtlı olarak çıkarıldığını ileri sürmüştü. Geçen şubat
ayında yapılan Urla Meydanı Projesi ihalesinin de şaibeli olduğu öne sürülmüştü. Polis ihaleyi kazanan üç şirketin sahipleri, Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, yardımcısı Hasan Hüseyin Özden'le birlikte 17 kişiyi gözaltına aldı. Zanlılar perşembe günü adliyeye sevk edilecek.
Soruşturma kapsamında, URİT şirketinde çıkan yangında yandığı
ileri sürülen çok sayıda evrak, dün şaibeli şirketlerden birinin Bornova ilçesindeki deposuna yapılan baskında ele geçirildi. Bu arada polis, Karaosmanoğlu'nun evinde 10 gram esrar ele geçirildiğini de belirtti.
Uyuşturucunun kime ait olduğunun tespitine çalışıldığı, bu suçtan ayrıca işlem yapılacağı belirtildi.