'Urla'da sosyal linç yapılıyor'

Urla'daki Barbaros Çocuk Köyü'nde yaşandığı iddia edilen taciz ve tecavüz olaylarının 'sosyal hizmetlere' yönelik bir komplo olduğu öne sürüldü.
Haber: NESRİN COŞKUN / Arşivi
TURAÇ TOP / Arşivi

İZMİR - Urla'daki Barbaros Çocuk Köyü'nde yaşandığı iddia edilen taciz ve tecavüz olaylarının 'sosyal hizmetlere' yönelik bir komplo olduğu öne sürüldü. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi Başkanı Dr. Ergün Demir, soruşturmanın siyasi, mesleki ve ideolojik rant elde etme amaçlı yürütüldüğünü iddia ederek, "Çalışanlar toplum tarafından tacizci- tecavüzcü, küçükler ise potansiyel suçlu ve ahlaksız olarak görülmekte. Bu bir sosyal linç durumudur" dedi.
'Tüm köy çalışanları suçlu gösterildi'
Demir, olayla ilgili olarak gözaltına alınıp serbest bırakılan sosyal hizmet uzmanları Tuncay Yılmaz ve Olcay Özduran ile psikolog Savaş Pektekin'in de aralarında bulunduğu köy çalışanlarıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında şu iddialarda bulundu: "Soruşturmanın yürütülüş ve kamuoyuna yansıtılış biçimi, kişi hak ve özgürlüklerini zedeleme pahasına siyasi, mesleki ve ideolojik rant elde etme amacında. Tüm köy çalışanları topluma suçlu olarak gösterilmiş, küçükler arasında yaşanan fiillere çalışanların ve köy dışından büyüklerin de karıştığı izlenimi yaratılmıştır. Soruşturmaya dahil edilen tüm iddialar küçüklerarası ilişkilere yöneliktir. Bu iddiaların bir kısmı taciz ve birbirleriyle cinsel ilişki içerse de tecavüz suçlaması bulunmamaktadır."
'Mesele çocuklar arasında'
SES avukatı Olgun Soydan da soruşturmada herhangi bir taciz ve tecavüz iddiası bulunmadığını öne sürerek şöyle konuştu: "Ortada sadece 13 yaşında akli dengesinden şüphe edilen bir çocuğun dört yaşındaki bir çocuğa şiddet uygulaması var. Bu soruşturma bir haftadır kamuoyu gündeminde. Sosyal hizmetlerde verilen bir hizmeti, yeni bir formatta, yeni bir zihniyetle, yeniden yapılandırma çabasına bunu alet edecekler gibi görünüyor.


    http://www.radikal.com.tr/7368277368270

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.