Urla'daki cinayeti biliyorlardı

Urla'da 'başka bir erkeğe cep mesajı gönderdi' diye 16 yaşındaki Funda İşsiz'i 37 yerinden bıçaklayıp, boğazını keserek öldüren 19 yaşındaki Celalettin Erkal...
Haber: TAYLAN YILDIRIM / Arşivi

İZMİR - Urla'da 'başka bir erkeğe cep mesajı gönderdi' diye 16 yaşındaki Funda İşsiz'i 37 yerinden bıçaklayıp, boğazını keserek öldüren 19 yaşındaki Celalettin Erkal, böyle bir vahşet uygulayabileceğinden söz etmiş. Erkal'ın dün polise verdiği ifadede "Sadece ilk bıçakladığım anı hatırlıyorum. Sonrasını hatırlamıyorum. Bayılmışım. Arkadaşlarımı aradım" dediği öğrenildi. Bunun üzerine H.E., M.Y., S.T., A.K. ve kardeşi C.E. ile kuzenleri E.B. ve M.K.'nın olay yerine giderek İşsiz'in cesedini gördükleri belirlendi. Olayı görüp gizleyen altı genç dün adliyeye getirildi.
'Sana ipucu vereceğim'
Erkal'ın cinayet öncesinde, adlı gişe rekorları kıran 'Testere' bir filmden etkilendiği iddia edildi.
Otoparkta çalışan arkadaşı H.E., ifadesinde şöyle dedi: "Celalettin o sabah beni cepten aradi. 'Hakkını helal et. Hatırlıyor musun bir film vardı. 'Testere'. Ben de aynısını yapacağım, bu film gibi sana bir ipucu vereceğim. Urla'nın sınırlarındayım' dedi. Sonra kendisini tekrar aradım ancak ulaşamadım."
Erkal dün tutuklanırken Funda'nın acılı anne Huriye İşsiz ise "Kızım Erkal'ı çok seviyordu. Ancak agresif hareketlerinden korkuyordu. Ayrılmak istediğini söylediğinde ise onu 'Keserim, biçerim, öldürürüm' gibi laflarla tehdit ediyormuş. Aynısını da yaptı" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7648047648040

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.