Uşak'ta altın kavgası

Eşme ve Ulubey ilçeleri sınırındaki Kışladağ Altın Madeni, İnay-Gümüşkol ve Kışladağ yol güzergâhından su boruları geçirmek isteyince, köylüler engel oldu...

UŞAK- Eşme ve Ulubey ilçeleri sınırındaki Kışladağ Altın Madeni, İnay-Gümüşkol ve Kışladağ yol güzergâhından su boruları geçirmek isteyince, köylüler engel oldu, jandarma da müdahale etti. Beş jandarma yaralandı, yedi köylü gözaltına alındı.
Tüprag Metal Madencilik Şirketi'nin altın çıkarma çalışmasına engel olmak için daha önce defalarca eylem yapan İnay Köyü halkı, bir kez daha jandarmayla karşı karşıya kaldı. Madene kullanma suyu sağlayacak boru hattına karşı çıkan köy halkı, önceki gün iş makinelerini engelledi.
Şirket Valiliğe başvurdu ve güvenlik güçleri nezaretinde dün sabah yeniden bölgeye gelen dozer ve kamyonlar çalışmaya devam etti. İş makinelerine taş atarak çalışmalara engel olmak isteyen köylüleri, jandarma uyardı. Köylüler eylemi sürdürünce, jandarma müdahale etti ve arbede yaşandı. Jandarma, olayları kışkırttığı gerekçesiyle yedi köylüyü gözaltına aldı. Beş jandarma da hafif yaralandı. Grup dağıtıldıktan sonra iş makineleri çalışmaya devam etti.


    http://www.radikal.com.tr/7581197581190

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.