Üsküdar'da kaza üstüne kaza: 6 yaralı

Üsküdar'da kaza üstüne kaza: 6 yaralı
Üsküdar'da kaza üstüne kaza: 6 yaralı
Üsküdar'da bir otomobil sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybedince bariyerlere çarptı. Kazada 2 kişi yaralandı. Olay yerine gelen polis ekipleri inceleme yaparken, arkadan gelen ve kazayı fark edemeyen Taner Turan kullandığı otomobille kaza yerindeki biri polis 3 kişiye çarparak yaraladı. Ardından da çarptığı bir polis aracı içinde sıkışan Taner Turan'la birlikte 5 yaralı, çevre hastanelere kaldırıldı.



O-1 Karayolu’ndan Ankara istikametine 34 ZK 6171 plakalı BMW marka otomobille giden bir sürücü saat 05.00 sıralarında Altunizade Köprü'sü altında direksiyon hakimiyetini kaybederek bariyere çarptı. Otomobildeki Abdulkerim Can ve Derya Can yaralandı. Yaralılar aynı otomobildeki 2 arkadaşı tarafından sıkıştıkları yerden çıkarıldı.
Daha sonra olay yerine, ambulans ve polis ekipleri çağırıldı. Kaza bilgisini alan trafik polisleri kısa sürede olay yerine geldi. Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, polis önce yaralılar için olay yerine ambulans çağırdı. Daha sonra otomobildeki arkadaşlarını kurtaran 2 kişi ile otomobili kimin kullandığını netleştirmek için konuşmaya başladı. Bu sırada kazayı fark edemeyerek yoluna devam eden Taner Turan, kullandığı otomobiliyle, polis memuru Fatih Akyıldız, Akyıldız'ın konuşmakta olduğu Turgay Tüysüz ve İlker Kızılkaya’ya çarptı. Kontrolden çıkan otomobil daha sonra olay yerindeki polis otomobiline de arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle Taner Turan otomobil içerisinde sıkıştı.
Taner Turan olay yerine gelen itfaiye tarafından sıkıştığı yerden kurtarılırken, yaralılar ambulanslarla çevre hastanelere kaldırıldı. İtfaiye tarafından çıkarılan Taner Turan ise şoför mahalinden çıkmasına rağmen polise "otomobili ben kullanmıyordum" dedi.
Bu arada polis ekiplerini kaza yaptığı haberini alan İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Tuğrul Pek, olay yerine gelerek bilgi aldı. Polisin yolu kesmesi nedeniyle vatandaşların polis ekiplerine, tepki göstermesi üzerine Pek, vatandaşların mağdur edilmemesi için yolu tek şerit olarak açtırdı.(dha)