Üstü cami altı cemevi

Fatsa ilçesinde üç katlı binanın üst katı cami olarak yaptırılırken, ikinci katı cemevi, giriş katı ise aşevi olarak hizmet veriyor.

ORDU - Fatsa ilçesinde üç katlı binanın üst katı cami olarak yaptırılırken, ikinci katı cemevi, giriş katı ise aşevi olarak hizmet veriyor. Fatih Mahallesi'nde bir grup vatandaş, 1995 yılında Cemevi ve Cami Yaptırma Derneği kurarak, bir hayırsever tarafından derneğe bağışlanan arsaya, aşevi, cemevi ve camiden oluşacak bina yapmaya başladı. Aradan geçen zaman içinde kendi imkânlarıyla 174 metrekare taban alanına sahip üç katlı binanın yapımını tamamlayan dernek yönetimi, aşevi ve cemevini hizmete açtı. Yönetim son olarak da camiyi, birkaç hafta içinde ibadete açılabilecek duruma getirdi.
Fatsa Müftüsü Mehmet Ceylan, İslamiyet dininin hoşgörü dini olduğunu belirterek, "Camiye imam tayin ettik. 10-15 günlük onarım ve düzenleme işi var. Gerekli düzenleme yapıldıktan sonra ibadete açılacak" dedi. Cemevi ve Cami Yaptırma Derneği Başkanı İhsan Kartal da cemevini bir süre önce ibadete açtıklarını, inançlar arasında ayrım yapmadıklarını söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7549557549550

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.