Usulsüz dinlemeden tutuklu polisler cezaevinde kavga etti

Usulsüz dinlemeden tutuklu polisler cezaevinde kavga etti
Usulsüz dinlemeden tutuklu polisler cezaevinde kavga etti
Usulsüz dinleme operasyonları kapsamında tutuklanan eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Hami Güney ve İstihbarat Şube Müdürü Murat Akkul'un cezaevinde kavga ettikleri ve birbirini yaraladıkları ortaya çıktı. Kavganın nedeninin ise Güney'in, Akkul'a, "sizin yüzünüzden buradayım" demesi üzerine çıktığı iddia edildi. Başsavcılık ise olayı doğrulamadı.

RADİKAL - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen usulsüz dinleme soruşturması kapsamında tutuklanan istihbarattan sorumlu eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Hami Güney ve İstihbarat Şube Müdürü Murat Akkul’un cezaevinde kavga ederek birbirlerini yaraladıkları öğrenildi. Güney’in, Akkul’a, “sizin yüzünüzden buradayım” dediği, bunun üzerine çıkan kavgada Akkul’un parmaklarının kırıldığı, Güney’in ise tendon bağlarının koptuğu belirtildi.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre, Eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Hami Güney, paralel yapı ve usulsüz dinleme iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında 3 Mart günü tutuklanan 18 istihbaratçı arasında yer alıyordu.

Aynı koğuşta kalan Akkul ve Güney arasında önceki gün akşam yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. İddiaya göre kavga, ekibi ile oturduğu bir ortamda Güney’in, Akkul’u kastederek, “Ben sizin yüzünüzden buradayım” demesi üzerine çıktı. Bu sözler üzerine Güney ve Akkul kavgaya tutuştu. Çıkan kavga esnasında, Güney’in tendon bağlarının koptuğu, Akkul’un ise parmaklarının kırıldığı öğrenildi. Sincan Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken, ikilinin cezaevi yönetimince ayrı koğuşlara alındığı kaydedildi.

BAŞSAVCILIK: KAVGA YOK

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise bir açıklama yaparak haberinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Medya İletişim Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, kavga olayı yalanlanarak, şunlar kaydedildi: "F1 Cezaevi Müdürlüğümüzce yapılan araştırmada H.G. ve M.A. isimli tutukluların aralarında hiçbir kavga olayının olmadığını belirttikleri, haberde 'önceki gece ' diye verilen tarihte de adı geçen H.G. ve M.A. isimli tutukluların aynı konuşta kalmadıkları, bu nedenle böyle bir olayın gerçekleşmesinin de imkansız olduğu kamuoyuna duyurulur."