'Uyan Berkin bayram gelsin'

'Uyan Berkin bayram gelsin'
'Uyan Berkin bayram gelsin'
Taksim Dayanışması üyesi bir grup, Gezi Parkı olayları sırasında başına isabet eden gaz kapsülüyle yaralanan ve Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan Berkin Elvan'ın ailesini ziyaret etti.

Saat 12.00 sıralarında hastaneye gelen grup üyeleri baba Sami Elvan ile görüştü.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi sözcüsü Gürkan Akgün, " Bugün bayramı buruk yaşıyoruz. Çünkü Berkin 123 gündür uykuda. Biz biliyoruz ki Berkin uyanacak. Bugün polis şiddetinden masum bir insanın halen daha hastanede maalesef bayramda ziyaretine gelmiş bulunmaktayız. Dilerdik ki bayramı birlikte kutlayalım. Daha iyi, daha güzel, daha barışcıl, daha demokratik bir dünyanın özlemini yaşayan insanlar polisin şiddetiyle, vahşetiyle karşı karşıya akaldı. Bir çok arkadaşımızı kaybettik. Birçok arkadaşımız sakat kalmış durumda. Ama biz inanıyoruz ki bu başka bir dünya özlemi gerçekleşecek. Bugün Berkin'in yanındayız" dedi.


BERKİN DE UYANACAK

Gülsuyu'nda vurulan Gökhan Aktaş'ı da ziyaret ettiklerini belirten Gürkan Aygün, "Medeni'nin, Ali İsmail'in, Ethem'in, Mehmet Ayvalıştaş'ın, Hasan Ferit'in ailelerini ziyaret etmeye çalışıyoruz. Dayanışmamızı büyütmeye çalışıyoruz. Umuyoruz ki Berkin'de uyanacak ve dayanışmayı büyütmeye devam edecek. Ayın 28'inde Ethem'in mahkemesi var. Ankara 'da olacağız. Bu vahşetin sorumluları hesap verene kadar peşinde olmaya devam edecegğiz. Hiçbirşeyi bırakmış değiliz. Kimse bu vahşetten, şiddetten sorumlu olan hiçbiri hesap vermiş durumda değil. Aklanmaya çalışıyorlar. Sonuna kadar o sorumluların hepsinin kamuoyu önünde hesap vereceği günü göreceğiz" diye konuştu.

Sinan BİLGİLİ/İSTANBUL, (DHA)