Uyanıkların evleri gitti

Milas Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, iki helikopter, 12 motosiklet, 16 kamyonet, 40'ı aşkın orman işçisi ile seçim öncesi ormanlara yapılmış binaları belirlemek için operasyon başlattı.

MUĞLA - Milas Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, iki helikopter, 12 motosiklet, 16 kamyonet, 40'ı aşkın orman işçisi ile seçim öncesi ormanlara yapılmış binaları belirlemek için operasyon başlattı. Ormanlara kaçak yapılmış 60'ı aşkın villa ve gecekondu saptadı. Kaçak binalarla ilgili yasal işlem yapıldı ve sekizi yıkıldı.
Geçen yıl yanan ormanlık bölgelerin bulunduğu Bodrum'un Gökçeler Dağı'nda ve Yokuşbaşı Mahallesi'nde belediye çöplüğü yolu üzerindeki ormanlık alanlarda, bazıları son 10 günde yapılmış, bir kısmı ise 15 yıldır kullanılan, elektriği, suyu bağlanmış, uydu anteni bile yerleştirilmiş gecekondulara ve villalara rastlandı.
Tatil sitesi de suçlu
Albatros Tatil Sitesi'nin de, 60 dönüme yakın orman arazisini telle çevirip içine kaçak dev su deposu yaptığı belirlendi. Site yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
Kaymakamlığın 'Yıkın' talimatı üzerine Bodrum'dan harekete geçen ekipler, Gökçeler yamaçlarında biri Ali Göçmen'e ait villa olmak üzere üç ev, çöplük yolunda da beş gecekonduyu yıktı. Ören-Bodrum arasında, Çökertme, Mazı, Kesebük, Güvercinlik'te, İasos, Güllük, Didim-Akbük çevresinde de orman içine yapılmış 54 kaçak yapı tespit edildi.