'Uygulamayı görmeliyiz'

'Uygulamayı görmeliyiz'
'Uygulamayı görmeliyiz'
Öcalan'ın mesajlarını olumlu bulan Erdoğan "Aslolan uygulamadır" dedi. Diyarbakır'da Türk bayrağı açılmamasına tepki gösterdi.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile görüştükten sonra düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan , Diyarbakır’daki Nevruz kutlamaları ve Öcalan’ın çağrısı ile ilgili olarak şunları söyledi: “Doğrusu bu açıklamayı, daveti olumlu bir gelişme olarak görüyorum. Ama aslolan bu çağrının ötesinde uygulamadır. Uygulamada ne olacağı çok önemlidir.”

‘Bayrak olmalıydı’

Mitingde Türk bayrağı olmamasını ise eleştiren Erdoğan, “Türk bayrağının orada olmayışı aslında hâlâ bu süreci olumsuz etkilemek gayreti içinde olanların bana göre provokatif yaklaşımıdır” dedi. Öcalan’ın mektubunda ‘tek vatan, tek devlet’ vurgusu olduğuna dikkat çeken Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu: “Ama bu uygulamalar mesaja ters düşüyor. Temenni ederim ki zaman içerisinde bunlar da giderilmek suretiyle 30 yıldır yaşanan sıkıntıyı böylece bir an önce aşmış oluruz diyoruz.”

Yunus için ret

Altı aylıkken yere düşürüldüğü gerekçesiyle ailesinden alınarak lezbiyen bir çifte verilen Yunus için sonuç alınamadı. Başbakan Erdoğan ’ın talebine rağmen Hollanda Başbakanı konunun iki ülke bakanlıkları arasında görüşülmesine karşı olduğunu belirtti ve “Bu Hollanda’nın meselesi” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/112618811261885

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bir milyon bayraksız insan - PAN-ZEHİR

  Bir milyon insandan birinde bile bayrak olmamasını anlayabilirim, vatan ve bayrak sevgisi insanın içinde olur , zorla yerleştiremezsiniz.Ancak daha kötüsü de şudur; oraya elinde Türk bayrağıyla girmeye çalışan bir kişi olsaydı bir milyon kişi tarafından provakatör ilan edilip linç edilirdi. Bayrağın adı Türk bayrağıya , beyimiz de Kürt ya. Bu saatten sonra o bölgeden Türkiye'ye hayırlı bir olay ve hayırlı bir kişi çıkmaz.

  Bayrak - tirej21

  O alanda 1 milyonu aşkın insan 'BARIŞ' diye haykırdı..Keşke 1 milyon Türk kardeşlerimiz toplanıp Türk Bayrağıyla o alana gelseydi ve ordakilerle kucaklaşsaydılar..Eminim ki barışı yalnızca sözde değil özlerinde hissedeceklerdi...

  Başbakan - mohiqan

  asıl provakasyonu siz barışı baltalayan sözlerinizle yapiyorsunuz, pazılın tümünü görün, ama o kadar art niyetlisiniz ki pazılın bir parçasına odaklanıyorsunuz...Hala ırkçılığın gölgesinde seyir ediyorsunuz...

  Uygulamayı görmeliyiz. - UNITAD

  Bakalım inkar,imha,asimilasyon devam edecek mi.Bakalım halkın demokratik talep ve özlemleri,birlikte kardeşçe yaşama arzusu karşılık bulacak mı.Uygulamayı görmeliyiz.

  RAZI OLMAYA ZORLAMAK VE DAYATMA - m.rozbilen

  Sayın Başbakanın süreç'le ilgili girişimini, eğer samimi ve iyi niyetle yapıyorsa ve bunun altında çapanoğlu yoksa candan kutlayıp desteklemek görevimizdir.Orijinal adı nevroz olan ancak sadece kürtlere ait olmadığı imajını vermek için nevruz denen bayramı bu yıl kazasız belasız coşkuyla kutladık çok şükür.Ancak şikayetler Türk bayrağının bulunmayışında oldu.İnsanın içinde kendine de ait bir değer görmediği ve gördürülmediği,yıllarca bayrak ve istiklal marşı gibi değerleri baskı aracı olarak kullanıp,Türkiye yerine "TÜRK" demekte ısrar edildiği müddetçe ne bekliyoruz acaba? Yok Türklük seni de kapsıyor,yok isim tamlamasıymış safsatasından vaz geçin.Bayrak dahil herkesin içinde kendine yer bulduğu değerleri ortaklaştıralım.Bu coğrafyada Türklerden başka halkların da yaşadığını kabul edelim.Türk bayrağı,uçağı,pilotu,parası,tarihi gibi uzayıp giden sadece türklük vurgusu, diğer halklar üzerinde baskı aracı gibi algılanmaktadır.Onlar da "madem bana ait bir şey yok,neden sahip çıkayım?" mantığını yürütüyorlar.Kürtlerin gözünün içine sokar gibi her hal ve şartta Bayrak gibi sembolleri sallayarak istismar edenler bu güzelim ülkeye büyük zarar veriyorlar.Neden hepimizi içine alan değerler manzumesinde anlaşamıyoruz? Çünkü hala ırkçılık,ulusçuluk ve kara milliyetçiliği içimizden atamadık.Barış istiyorsak dayatmadan ve hiç kimseye bir şeyi zorla kabul etmeye razı olma ısrarından vazgeçmeliyiz.