Uyku hastalığına yakalanan kabin memuru twitter'dan çağrı yaptı

Uyku hastalığına yakalanan kabin memuru twitter'dan çağrı yaptı
Uyku hastalığına yakalanan kabin memuru twitter'dan çağrı yaptı
Afrika'da çeçe sineğinin ısırması sonucu uyku hastalığına yakalanan THY kabin memuru Ece Taşan, hastalığına çare olacak ilacın Türkiye'ye getirilmesi için twitter'dan yardım çağrısında bulundu.

İSTANBUL - THY’de görevli kabin memuru Ece Taşan, görev için gittiği Afrika’da çeçe sineğinin ısırması sonucu ‘uyku hastalığına’ yakalandı. Hastaneye kaldırılan Ece Taşan, sosyal paylaşım sitesi Twitter’den hastalığına ilişkin bilgi vererek hastalığına çare bulunacak ilacın bulunması için yardım istedi.

GANA’DA İLAÇ BULUNDU AMA !..
Ece Taşan ve ailesi uyku hastalığının Türkiye ’de ilacı bulunmadığından, başta Afrika olmak üzere yurtdışından ilaç bulmak için yakınlarıyla irtibata geçti. Aile, hastalığa çare olacak ilacı Gana’da buldu ancak uçağa alınmayan ilaç İstanbul’a getirilemedi. Aile bu sefer Fransa ’da da bu ilacın olduğunu öğrendi. Taşan ailesi şimdi bu ülkeden gelecek ilacı beklemeye başladı.

"ACİL İLACIMI BULUN"
Uyku hastalığına yakalanan ve sağlık durumu hakkında sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan bilgi veren kabin memuru Ece Taşan, şöyle yardım çağrısında bulundu:

"Yıllarca ’uyku böceği mi ısırdı, yok efendim uyku böcegi oldun’ diye diye kendimi ısırttırdım.Ama bu kadar kötü birşey olduğunu bilsem demezdim" "Suramin veya pentamidin ilaclarini bulabilen bana acil olarak ulassin lutfen. RT!"

"Acil ilacimin bulunmasi gerekmektedir. Fransa’da bulundugu soyleniyor.Hangi sehir nerdedir bu yarin netleşicek.Afrika ulkelerinde daha yaygın Afrika’dan aldığım bi parazit vucuduma yayılmadan engellemek lazım. Zamanla yarış"

ÇEÇE SİNEĞİ
Çeçe sineği ilk bakışta karasineğe benzeyen, küçük ama çok zararlı bir sinek. Uyku hastalığını bulaştırmasıyla bilinen bu kan emici sineğin, Glossina cinsini oluşturan yaklaşık 21 türü var. Türlerin çoğu Afrika’da, Sahra Çölü’nün güneyinde yaşar.

DHA - Murat ÇAKIR / İbrahim YILDIZ


  ETİKETLER:

  Twitter

  ,

  Fransa

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  Uyku

  ,

  Afrika

  ,

  THY

  ,

  Aile

  ,

  sosyal

  ,

  Kabin

  ,

  yaşar

  ,

  çare

  http://www.radikal.com.tr/112150011215004

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haberler - darwin3416

  Öncelikle geçmiş olsun, bütün haberlerde öldüğü söyleniyordu...

  geçmiş olsun - sieemen

  Bu durumda espri yapabilmeniz güzel. Bu vucudunuzu dayanıklı tutar, bağışıklık sisteminiz güçlü kalır. İnşallah tedaviniz sonuç verir, mutlu ve güzel bir yaşam sürersiniz.

  THY KIYAFETLE UGRAŞACAGINA PERSONELİN SAGLIGI İLE UGRAŞSIN - semi ekrem

  Giyim kuşamda kurumlar dahil her kesin özgür düşünmesi gerektir yasaklayıcı ve baskıcı tutm insanların hayatlarına müdahaledir bu yüzden kişilerin nasıl giyinecegine başkaları degilde kendi şahsının vermesi dogrudur çalışanların özlük hakları ve saglık haklarının hakkını arayın

  GEÇMİŞ OLSUN DERKEN - pispor

  haydi türk havayolları içkiyi yasaklamasını bilirsin; bu hostes kızımızında derhal sağlığına kavuşması için ilacı bulmalıdır.