Uykudan uyanır gibi komadan çıktı

Geçirdiği trafik kazasında yaralanan Fügen Ergüney yağ embolisi (pıhtılaşması) nedeniyle komaya girdi. Bu durumda ameliyat edilen Ergüney 27 gün sonra komadan çıkıp normal yaşamına döndü.

İZMİR - Geçirdiği trafik kazasında yaralanan Fügen Ergüney yağ embolisi (pıhtılaşması) nedeniyle komaya girdi. Bu durumda ameliyat edilen Ergüney 27 gün sonra komadan çıkıp normal yaşamına döndü.
56 yaşındaki evkadını Fügen Ergüney'e, 17 Ocak 2007'de Hatay semtinde kaldırımda yürürken otomobil çarptı. Ağır yaralanan Ergüney, önce Yeşilyurt Devlet Hastanesi'ne, ardından İzmir Özel Kent Hastanesi'ne kaldırıldı. Ergüney'in kazaya bağlı olarak yağ embolisi sendromu geçirdiğini belirleyen doktorlar hayati tehlike bulunduğunu tespit edip hastayı koma halindeyken bacağından ameliyat etti. Büyük risk taşıyan ameliyat sonrasında hasta, tam 27 gün sonra komadan uyandı.
Kent Hastanesi Ortopedi Bölümü doktorlarından Prof. Dr. Ahmet Ekin, Fügen Ergüney'in tedavisinin oldukça zor olduğunu belirtip, "Yeni emboli ataklarını kontrol altına alabilmek için riskli bir karar verdik ve komadayken bacağını ameliyat ettik. 27 gün sonra hastanın 'uykudan uyanır gibi' komadan çıkmasına çok şaşırdık" dedi.
Ergüney, ikinci bir yaşam şansına kavuştuğunu ifade ederek, "Doktorlarım şaşırıyor. Ben bir şey hatırlamıyorum ama hayata döndüğüm için çok mutluyum. İkinci yaşam şansımı daha iyi değerlendireceğim" dedi.