Uyuşturucu baronunu kurtaramayınca başına gelmeyen kalmadı

Uyuşturucu baronunu kurtaramayınca başına gelmeyen kalmadı
Uyuşturucu baronunu kurtaramayınca başına gelmeyen kalmadı
Cezaevinde tutuklu bulunan uyuşturucu baronu Yılmaz Öner'i tahliye ettirmek için 30 bin Euro para aldığı öne sürülen Mustafa A. tahliye işlemini yapamayınca, kaçırılarak darp edildi ve cinsel saldırıya uğradı.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

Cezaevinde uyuşturucu baronu olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Yılmaz Öner'i tahliye ettirmek için 30 bin Euro para aldığı öne sürülen Mustafa A. tahliye işlemini yapamayınca, kaçırılarak darp edildi ve cinsel saldırıya uğradı.

Yapılan operasyonda, Mustafa A.'yı kaçırarak cinsel saldırıda bulunduğu belirtilen 10 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne başvuran Mustafa A. "kendisini kaçıran kişilerin zorla alıkoyduğunu, darp ettiklerini ve şişe ile cinsel saldırıda bulundukları" şikayetinde bulundu.

UYUŞTURUCU BARONUNUN ADAMLARI GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Mustafa A.'yı kaçırarak cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen kişilerin, 860 kilo gram eroinin sahibi olduğu iddiasıyla hakkında işlem yapılan ve cezaevinde bulunan Yılmaz Öner'in adamları olduğunu belirledi. Yapılan operasyonlarda, Mustafa A.'yı kaçırarak, darp ve cinsel saldırıda bulunduğu öne sürülen 10 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan zanlıların üzerinden üç adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

BARONU TAHLİYE ETTİRMEK İÇİN 3 MİLYON EURO İSTEMİŞ

Mustafa A.'nın cezaevinde bulunan Yılmaz Öner'i tahliye ettirmek için savcının kendisinden 3 milyon Euro para istediğini söylediği, ailenin de avans olarak 30 bin TL para verdiği ancak tahliye işlemlerinin bir türlü gerçekleşmemesi üzerine Mustafa A.'nın bu yöntemlerle cezalandırıldığı öğrenildi.

YILMAZ ÖNER KİMDİR?

Yılmaz Öner, 2010 yılında 71 kilo eroin sevkiyatı sırasında yapılan operasyonla yakalanarak tutuklandı. Cezaevinde bulunan Öner hakkında ayrıca geçtiğimiz yıl İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün düzenlediği 860 kiloluk rekor eroin operasyonunda, Yakut ailesiyle birlikte uyuşturucuların sahiplerinden olduğu gerekçesiyle de işlem yapıldı.