Uyuşturucu çetesine ağır darbe

Şüphe üzerine durdurulan bir otomobilde uyuşturucu hap bulunması üzerine genişletilen operasyonda, bir captagon imalathanesi ortaya çıkarıldı, 15 milyon YTL'lik (15 trilyon TL) uyuşturucu madde ele geçirildi.

TOKAT - Şüphe üzerine durdurulan bir otomobilde uyuşturucu hap bulunması üzerine genişletilen operasyonda, bir captagon imalathanesi ortaya çıkarıldı, 15 milyon YTL'lik (15 trilyon TL) uyuşturucu madde ele geçirildi. Tokat'ın Pazar ilçesinde şüphe üzerine durdurduğu bir otomobilde arama yapan polis, 996 bin 200 captagon buldu. Araçta bulunan üç kişi gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, gözaltına alınanların ifadeleri doğrultusunda Turhal ilçesine bağlı Kat beldesinde bulunan bir ahıra baskın düzenledi. İmalathane olarak kullanılan ahırda, 214 bin 830 gram captagon yapımında kullanılan kimyasal madde ele geçirildi.
Tokat Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu ve İl Emniyet Müdürü Atilla Çınar, operasyonla ilgili açıklamalarında, ele geçirilenlerin, son beş yılda tek seferde yakalanan en fazla uyuşturucu olduğunu belirtti.


    http://www.radikal.com.tr/7336927336920

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.