Uyuşturucu çetesinin polise karşı kurduğu kameralar delil oldu!

Uyuşturucu çetesinin polise karşı kurduğu kameralar delil oldu!
Uyuşturucu çetesinin polise karşı kurduğu kameralar delil oldu!
İstanbul'da uyuşturucu satışı ve hırsızlık yapan şebekenin lideri olduğu iddia edilen Ali K.'nın evine polis baskınına karşı önlem olarak kurduğu kameraların görüntüleri çete aleyhine delil oldu.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - İstanbul’da üç ayrı ilçede uyuşturucu satışı ve hırsızlık yapan şebekenin lideri olduğu iddia edilen Ali K.’nın evine operasyon düzenlendi. 22 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, polis baskınlarına karşı önlem amacıyla evinin her tarafını güvenlik kameralarıyla donatan Ali K.’nın görüntü kayıtlarına el konuldu. El konulan güvenlik kamerası görüntüleri, polis tarafından mahkemeye delil olarak sunulacak. Polisin ise Başakşehir’de meydana gelen hırsızlık olaylarının yarısının bu şebeke tarafından işlendiği görüşünde. Şebekenin hırsızlıktan çalarak kazandığı parayı uyuşturucuya yatırarak katlamayı planladığı, fakat polisin yaptığı baskınla bu planın suya düştüğü öne sürülüyor.
İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Avcılar, Küçükçekmece ve Başakşehir’de, hem uyuşturucu satışı, hem hırsızlık yapan bir şebekeyi yedi ay süresince teknik takibe aldı. Liderliğini Ali K. ve kardeşi Şahin K.’nın yaptığı şebeke elemanlarına sabah saat 5’de operasyon düzenledi. Yapılan operasyonlarda şebeke liderlerinin de aralarında bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı. Yapılan operasyonlar sırasında Başakşehir’de üç katlı bir evde yaşayan şebeke lideri Ali K.’nın 3 katlı evinin her tarafına güvenlik kamerası yerleştirdiği ve polis baskınlarına karşı bu şekilde önlem aldığı belirlendi.
Şebeke üyeleri oldukları iddia edilen kişilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 2 kilo 300 gram sentetik uyuşturucu ecstasy hap, 850 gram satışa hazır eroin, esrar ve kokain, bin 500 paket kaçak sigara, uyuşturucu ticaretinden elde edildiği bildirilen 16 bin 745 TL, 214 olar ve 40 Euro para, 25 adet ortası kalın burma bilezik,14 adet taşlı altın bilezik,33 adet altın yüzük, altın çocuk künyeleri, 91 adet altın kolye, çok sayıda yüzük ve değişik takılar, 4 adet değerli saat, 7 adet çalıntı TV ve 1 adet gümüş şekerlik bulunduğu bildirildi.

KAMERA KAYITLARI KENDİNİ YAKTI
Operasyon sırasında narkotik polisi, şebeke lideri Ali K.’nın evindeki güvenlik kamera görüntülerine el koydu. Kamera kayıtlarında hırsızlık mallarının eve taşınırken ve sokakta uyuşturucu satarlarken görüntüleri mahkemeye delil olarak sunulacağı belirtildi. Polisteki sorguları tamamlanan ikisi kadın 21 zanlı adliyeye sevk edildi.