Uyuşturucu operasyonunda 81 tutuklama

Uyuşturucu operasyonunda 81 tutuklama
Uyuşturucu operasyonunda 81 tutuklama
Kocaeli'nde, uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 81 şüphelinin tamamı tutuklandı.

KOCAELİ – Kocaeli'nde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 81 kişini tamamı tutuklandı. Kocaeli Valisi Ercan Topaca, düzenlediği basın toplantısında, operasyonla ilgili bilgi verdi. Kentte uyuşturucu satıcılarına karşı çok özel bir çaba içerisinde olduklarını belirten Topaca, "Gençlerimizi korumak amacıyla bu çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. " dedi. 

Amaçlarının vatandaşları hapse atmak değil, bu tür faaliyetleri engellemek olduğunu belirten Topaca, şunları aktardı: "İnsanımızı gençlerimizi zehirleyecek maddelerin ticareti olamaz, buradan elde edilen gelirinde kimseye faydası olacağını düşünmüyorum." Topaca, bu tür operasyonların süreceğini anlattı. 

30 Temmuz sabahı düzenlenen operasyona 600 polisin katıldığını gözaltına alınan 81 şüphelinin tamamının tutuklandığını kaydeden Topaca, "Bu operasyon sıranda ev işyeri ve araçlarda yapılan incelemelerde 230. 848 adet kaçak sigara 2,5 kilo kokain, 8 kilo esrar, 826 gram bonzai, 43 adet extasy hap, 2 adet tabanca, 2,5 kilo altın ve 7 bin TL para ele geçirildi." bilgisini aktardı.CAHİT KILIÇ / CİHAN


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  İşyeri

  ,

  Para

  ,

  Sigara

  ,

  operasyon

  ,

  Karşı

  ,

  kaçak