Uyuşturucuda 'futbol' izleri

Uyuşturucu kullandıkları ve sattıkları gerekçesiyle 35 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan Arif D.'nin, Ankaragücü'nün amigosu olduğu iddia edildi.

ANKARA - Uyuşturucu kullandıkları ve sattıkları gerekçesiyle 35 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan Arif D.'nin, Ankaragücü'nün amigosu olduğu iddia edildi. Ankaragücü ise Arif D.'nin taraftarları olduğunu, ancak amigo olmadığını açıkladı.
Ankara'nın Altındağ ilçesindeki bir gazinoda havaya ateş edildiği ve içerde bulunanlara zorla uyuşturucu hap satılmaya çalışıldığı ihbarı alan narkotik polisi, söz konusu gazinoya baskın düzenledi. Baskında, Arif D., Y.D., T.D., B.S., O.B., S.E., U.F.Ç., R.Ş., H.Ö., F.K.K., E.Z., H.D., A.Ö., M.Ş. ve F.B. isimli şahıslar gözaltına alındı. Narkotik polisi, 15 zanlının ifadesi doğrultusunda, 20 kişiyi daha gözaltına aldı.
Polis, Arif D.'nin Ankaragücü'nün amigosu olduğunu açıkladı. Ankaragücü ise Arif D.'nin taraftarları olduğunu; fakat amigoları olmadığını; bir yıldır da maçlara gelmediğini bildirdi.
Öte yandan 35 zanlının üzerinden, 125 adet uyuşturucu hap, 30 gram hint keneviri bitki kırıntısı, 350 gram esrar, 10 gram plaka esrar, sekiz adet esrarlı sigara, uyuşturucu satışında kullanılan terazi, biri kurusıkı olmak dört tabanca ile şarjör ve mermiler ele geçirildi. Uyuşturucu kullanma ve satmaktan adliyeye sevk edilen zanlılardan 20'si tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7374527374520

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.