Uyuşturucudan gözaltına alınan ünlüler serbest

Uyuşturucudan gözaltına alınan ünlüler serbest
Uyuşturucudan gözaltına alınan ünlüler serbest
Narkotik operasyonu kapsamında adliyeye sevkedilen kişilerden aralarında Kenan İmirzalıoğlu'nun da bulunduğu 21 kişi serbest bırakıldı.

İstanbul Narkotik polisinin 4 ilde ünlü isimlere gerçekleştirdiği operasyonlar kapsamında gözaltına alınanlardan 9 kişi serbest bırakıldı, 12 kişi için adli kontrol istendi. 27 kişi ise tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildi.

Narkotik operasyonunda gözaltına alınan ve aralarında birçok ünlü ismin de bulunduğu 48 kişi sabah saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

Sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerin savcılık sorgusu yapıldı. 7 savcı tarafından sorgulanan kişilerden, oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Nehir Erdoğan, Engin Altandüzyatan, Ersin Korkut ve Özge Özpirinçci'nin de aralarında bulunduğu 9 kişi serbest bırakıldı.

Aralarında Engin Günaydın ve Sarp Apak'ın da bulunduğu 12 kişi ise adli kontrol talebi ile mahkemeye sevk edildi. Uyuşturucu sattığı öne sürülenlerin de aralarında yer aldığı 27 kişi ise tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.Şüpheliler hakkındaki tüm suçlamalar da polisler tarafından 13 klasör içerisinde adliyeye gönderildi.

Teşhir etmek ya da etmemek

“ÇOK PİŞMANIM”
Ünlü isimlerin polise verdikleri ifadeler de ortaya çıkmaya başladı. Polis kaynaklarından alınan bilgiye göre Kenan İmirzalıoğlu çok pişman olduğunu anlattı. Operasyonun kendisi için hayırlı olduğuna ve bu kötü alışkanlıktan kurtulacağına sevindiğini belirten İmirzalıoğlu ifadesinde " Sosyal yaşamımız çok kısıtlı. Gözler her an üzerimizde. Çok pişmanım. Aklım başıma geldi. Bu operasyon benim için hayırlı olacak. Bu beladan kurtulacağım" dedi. İmirzalıoğlu’nun sohbet ettiği polislere de şöhret olmaktan dert yanarak "Sürekli göz önünde olmak kabus gibi. Sevgilinizle sokağa çıkıp yürümeniz bile imkansız. Bu şartlarda yalnızlaşıp kendinizi kapalı ortamlara atıyorsunuz. Bu da bazı kötü alışkanlıklarla sizi tanıştırabiliyor." dediği iddia edildi.

AY YAPIM'DAN İMİRZALIOĞLU AÇIKLAMASI

İstanbul'da yapılan Narkotik operasyonunda gözaltına alınan ve savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan Karadayı dizisinin başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu ile ilgili açıklama yapıldı. Karadayı dizisinin yapımcılığını yapan Ay Yapım tarafından yapılan yazılı açıklamada Karadayı "Sayın Kenan İmirzalıoğlu, 5 Ağustos sabahı bayram ziyareti sebebi ile gittiği Ankara ili Bala ilçesinde ailesinin yaşadığı köydeki evlerinden, ifadesine başvurulmak üzere emniyet görevlileri eşliğinde İstanbul’a getirilmiştir. Eş zamanlı olarak sanatçının İstanbul’daki evi ve 2 aracında avukat katılımı ile emniyet birimleri tarafından yapılan aramalarda herhangi bir suç unsuruna rastlanmadığı tutanak altına alınmıştır. Sanatçı, alınan ifadesi sonrasında Savcılık Makamınca serbest bırakılmıştır. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız." denildi.

Boğaz manzaralı kenevir!

Oyuncu Engin Günaydın ise polise verdiği ifadede yıllardır esrar kullandığını, ne zaman başladığını hatırlamadığını söyledi. Şahin Irmak ise "Arkadaş ortamlarında uyuşturucu kullanıyorum. Ancak bunun ticaretini yapmıyorum. Satışı ile ilgili bir ilgim yok. Torbacıları tanımam" dedi.

Oyuncu Murat Yıldırım da ifadesinde tütün kullandığını ancak uyuşturucuyla bir ilgisinin bulunmadığını söyledi. Polisin telefondaki kağıt, tütün gibi ifadelerin ne anlama geldiğini sorması üzerine ise Yıldırım "Bu ifadeler, benim içtiğim sigarayla ilgilidir. Kenan İmirzalıoğlu ve Sarp Apak'la arkadaşım. evlerine giderim ancak uyuşturucu kullanmam" dedi. Buçin Terzioğlu ise, eşi Murat Yıldırm'ın tütün kullandığını ancak kendisinin de eşinin de uyuşturucu kullanmadığını söyledi.

Ünlülere uyuşturucu gözaltısı