Uyuyakalan hırsızı imam yakaladı

Uyuyakalan hırsızı imam yakaladı
Uyuyakalan hırsızı imam yakaladı

15 yaşındaki F.A. kasayı açmak için çok uğraştı ama başaramadı.

Caminin kasasını açmaya çalışırken uyuyakalan 15 yaşındaki hırsız sabah imama yakalandı


MÜCAHİT YURTSEVEN


KONYA’da yetiştirme yurdundan kaçan 15 yaşındaki F.A., hırsızlık için girdiği caminin içinde bulunan, yardım paralarının toplandığı çelik kasayı kazma ve çeşitli delici aletlerle açmaya çalıştı. Ancak yorularak camiinin içinde uyuyakalan F.A., sabah namazı için gelen imam tarafından fark edilerek yakalandı.


Olan dün gece Alaeddin Tepesi’ndeki Alaeddin Keykubat Camisi'nde meydana geldi. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı yetiştirme yurdundan iki gün önce kaçtığı belirtilen F.A., Alaeddin Keykubat Cami’nin bir penceresinin camını kırarak içeriye girdi. Yardım paralarının toplandığı çelik kasayı kazma ve delici aletlerle açmaya çalıyşan F.A., yorulunca imam odasına geçti. Buruda uyuyakalan F.A., sabah namazı için camiye gelen imam Muzaffer Geçgel tarafından fark edildi. İmam Geçgel, durumu hemen polise bildirdi. Gelen ekiplerce yakalanarak Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülen F.A., ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.
1219 yılında Sultan Alaeddin Keykubat tarafından yapılan camiyi, yerli ve yabancı günde yaklaşık bin kişinin ziyaret ettiği belirtildi.(dha)