Uyuyan şoför 3 kişiyi ezdi

Otoyolda arıza yaptığı için emniyet şeridinde duran bir otomobile arkadan çarpan kamyon, üç kişinin ölümüne neden oldu. Kamyon şoförünün uyuduğu iddia edildi.

İSTANBUL - Otoyolda arıza yaptığı için emniyet şeridinde duran bir otomobile arkadan çarpan kamyon, üç kişinin ölümüne neden oldu. Kamyon şoförünün uyuduğu iddia edildi. Yaklaşık 200 metre sürüklenen otomobilde feci şekilde can veren üç kişinin cesetleri uzun süre araçtan çıkarılamadı. Kazadan kaçan kamyon şoförü, daha sonra polise teslim oldu.
Bursa'ya giden 27 yaşındaki Seyithan Enci ile eniştesi 37 yaşındaki Durmuş Arslan, arkadaşları 29 yaşındaki Engin Duman'ın idaresindeki otomobille önceki gece yola çıktı. Saat 03.30 sıralarında O-2 Otoyolu Maslak Tüneli girişinde otomobil arıza yaptı. Bunun üzerine sürücü Duman, otomobili emniyet şeridinde durdurdu. Bu sırada aynı yöne giden Ş.D. yönetimindeki kamyon, otomobile arkadan çarptı. Kamyonun altında kalan otomobil, yaklaşık 200 metre sürüklendi. Ön kaportasına kadar ezilen otomobilde bulunan Duman, Arslan ve Enci feci şekilde öldü.
Kamyon şoförü Ş.D'nin üç kişinin ölümüne neden olduğunu, aracı durduktan sonra fark edebildiği öne sürüldü. Ş.D., paniğe kapılarak kaçtı. Kazayı görenlerin ihbarı üzerine otomobildekilerin kurtarılması için tünele ambulans, itfaiye ve polis ekipleri ile kurtarıcı çağrıldı.
İtfaiye çıkaramadı
İtfaiye görevlileri, kamyonun altında kalan otomobildekileri sıkıştıkları yerden çıkaramadı. Bunun üzerine çağrılan kurtarıcı yardımıyla çelik halat bağladıkları otomobili kamyonun altından çektiler. Bir saat süren çalışmasının ardından çıkarılabilen cesetler, Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, kazadan sonra kaçan kamyon şoförü Ş.D., daha sonra polise teslim oldu.


    http://www.radikal.com.tr/7447237447230

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.