Uzaylılara dayak

Uzaylı maskeleri takarak Beyoğlu'nda NATO karşıtı eylem yapan anarşistler tekme tokat gözaltına alındı.
Haber: TİMUR SOYKAN / Arşivi

İSTANBUL - Uzaylı maskeleri takarak Beyoğlu'nda NATO karşıtı eylem yapan anarşistler tekme tokat gözaltına alındı. Önceki akşam gazetecilere, Galatasaray Lisesi önünde uzaylıların eylem yapacağı bilgisi geldi. Haber polise de ulaştı. Dün saat 12.00'de polis, uzaylı beklemeye başladı.
Uzaylılar dakikti. Şaşkın bakışlar arasında uzaylı maskeleri takmış 30 kişi, çevik kuvvet polisleri ile dolu durağa indi. Pankart açan uzaylılar, 'Hey dünyalı biz dostuz' diye bağırıp, NATO karşıtı sloganlar atmaya başladı.
Bir polis cep telefonundan amirine "Efendim bu eylemciler garip. Hilkat garibesi gibiler. Ne yapalım" diye sorarken diğer polislerin sabrı tükeniyordu. Sonunda polis müdürü kızdı: "Çıkarın o maskeleri."
Bir uzaylı "Asıl siz üniformaları çıkarın. Halk sizden daha çok korkuyor" karşılığını verdi. Bir başka uzaylı ise "Dağılmanız için 5 dakika veriyoruz" derken, espriden anlamayan polis uzaylılara tekme tokat
'müdahale' etmeye başladı. Dayak yerken bile "Biz dostuz" diye bağırmaya devam eden uzaylılar gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.