Üzerine yatak düşen minik Feride öldü

Üzerine yatak düşen minik Feride öldü
Üzerine yatak düşen minik Feride öldü

Feride, yerde uyurken üstüne devrilen yatak ve yorganların altında kaldı. Baba Aydın Akgün, geride kalan üç çocuğuyla yasta. FOTOĞRAF: MEHMET ÇETİN / AA

KARAMAN - Evde yerde uyurken üzerine, yatak düşen 1.5 yaşındaki Feride Akgün hayatını kaybetti.
Karaman merkeze bağlı Kızık Köyü’nde yaşayan 28 yaşındaki Esme Akgün, önceki gün saat 14:00 sıralarında kızı Feride Akgün’ü, sandığın yanında bulunan yer yatağına yatırdıktan sonra diğer odaya geçti. İddiaya göre sandığın üstünde bulunan yatak ve yorganlar bir süre sonra kayarak yerde uyuyan minik Feride’nin üzerine düştü. Kızının uyuyup uyumadığını kontrol etmek için odaya giren Esme Akgün, Feride’yi yatak ve yorganların altından çıkardıktan sonra hemen 112 Acil Servis Merkezi’ne haber verdi.
Köye gelen ambulansla Karaman Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Feride, yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. 

Baba Akgün: Fotoğrafı bile yok
Baba Aydın Akgün, iki yıl önce Muş’tan Karaman’a göç ederek Kızık köyüne yerleştiklerini söyledi. Erkek kardeşinin düğünü için hazırlık yaptıklarını ifade eden Akgün, düğüne hazırlanırken bu acı olayla yıkıldıklarını kaydetti. Akgün, geride kalan üç çocuğu için yaşam mücadelesini sürdüreceğini belirterek, “O evimizin neşe kaynağıydı. Ne bir görüntüsü, ne de bir fotoğrafı var. Ondan bize hatıra hiçbir şey kalmadı” diye konuştu. (dha, aa)