Uzman erbaşa, 'emekliliğe kadar memurluk' hakkı

Uzman erbaşa, 'emekliliğe kadar memurluk' hakkı
Uzman erbaşa, 'emekliliğe kadar memurluk' hakkı
Genelkurmay, uzman erbaşlar sözleşmelerinin 45 yaşına girdikleri yıla kadar uzatabileceklerini ve 45 yaşından sonra da memuriyete geçerek emekliliklerini hak edinceye kadar devlet memuru olarak çalışabileceklerini açıkladı.

ANKARAGenelkurmay Başkanlığı, uzman erbaşlar sözleşmelerinin 45 yaşına girdikleri yıla kadar uzatabileceklerini ve 45 yaşından sonra da isteklerine bağlı olarak memuriyete geçerek emekliliklerini hak edinceye kadar devlet memuru olarak çalışabileceklerini açıkladı. Genelkurmay Başkanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle; "Uzman erbaşlar, sözleşmelerini bir yıldan az, beş yıldan fazla olmamak üzere azami 45 yaşına girdikleri yıla kadar uzatabilmekte, 45 yaşından sonra, isteklerine bağlı olarak, Milli Savunma Bakanlığı, MSB Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri ( Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı dahil) kadrolarında memuriyete geçirilebilmekte, emekliliklerini hak edinceye kadar Devlet Memuru olarak çalışabilmekte ve nihayetinde memur olarak emekli olabilmektedirler." 

DHA


  http://www.radikal.com.tr/112956711295671

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ne sistem ama - unutulur

  45 yaşında erbaş asker yok zaten Türkiye'de. En azından ben hiç görmedim. Asker ve Polis 40 yaşında yıpranıyor diye tazminatla emekli ediliyor zaten. Sonra 40 yaşında garanti maaş artı ikramiyeyle yazlık satın alıp yaşıyorlar. Diğer tarafta okullarda çalışan 60 yaşında Öğretmenler var. Emekli edilmiyor. Atanamayan öğretmeni önemsemiyorsun da öğrenciye de mi acımıyorsun. Ne kadar modern bir devlet olduğumuz buradan bile anlaşılır.