Vahdet gazetesi: Beatles'ı bilmemek bizim için 'övünç' vesikası olur

Vahdet gazetesi: Beatles'ı bilmemek bizim için 'övünç' vesikası olur
Vahdet gazetesi: Beatles'ı bilmemek bizim için 'övünç' vesikası olur
Birleşik Haziran Hareketi'nin 1 Mayıs afişlerinde yer alan Beatles üyelerini 'liseli' zanneden ve bu yanılgı üzerinden 'liseliler kışkırtılıyor' haberi yapan Vahdet gazetesi, bu vahim yanlışın da 'övünçle' sahiplendi. Gazetenin Ankara temsilcisi, "Beatles'i bilmemek bizim için 'övünç' vesikası olur" diye yazdı.

RADİKAL – Birleşik Haziran Hareketi’nin 1 Mayıs afişlerinde yer alan Beatles üyelerini “lise öğrencileri” zannederek “Liseliler kışkırtılıyor” haberi yapan Vahdet gazetesi bu hatasıyla “gurur duyduğunu” ilan etti. Vahdet gazetesinin Ankara temsilcisi Fatih Akkaya, Beatles üyelerini tanımamanın kendileri için övünç kaynağı olduğunu yazdı. Ancak Akkaya, Beatles grubunun üyesi John Lennon'un Imagine şarkısı hakkında yorum yapmaktan da kaçınmadı. Akkaya bu şarkıdan yola çıkarak, "Şimdi daha iyi anlıyorum, o afişe neden Beatles Grubu’nun fotoğrafını bastıklarını! Türk gençliğinin de, Beatles solistleri gibi kural ve ahlak tanımaz olmalarını istiyorlar" dedi.

Fatih Akkaya'nın bugünkü Vahdet gazetesinde yer alan yazısının bir bölümü şöyle:

1 Mayıs’ı anma’ adı altında yeni bir Gezi eylemi başlatma peşinde olan illegal oluşumların hazırlıklarıyla ilgili haberimiz, “tartışma” konusu yapıldı.

Sol medya organları, Vahdet’in haberini çok farklı bir noktaya çekerek sulandırıp, itibarsızlaştırmaya çalıştı.

Vay neymiş, söz konusu eylem afişindeki kişiler “İngiliz müzik grubu Beatles üyeleri” imiş de biz bunları “liseli öğrenciler” sanmışız.

Haberimizin özünde, Birleşik Haziran Hareketi (BHH) adlı Gezici oluşumun gençlere “Yasa ve yasak tanımıyoruz, 1 Mayıs’ta Taksim’de olalım” çağrısı yaptığı bilgisi var.

Yasa dışı eylem için “afiş” de bastırılmış. Haberimizde bu “afiş”e de yer verilerek, gençlerin bu şekilde illegal eyleme davet edildiğinin altı çiziliyor.

En önemlisi de “Taksim eyleme kapalı iken, bu girişimle ne yapılmaya çalışılıyor? Yeni Berkin’ler mi arzulanıyor” soruları gündeme getiriliyor.

Cumhuriyet, Yurt, Evrensel, Birgün gibi gazeteler bu haberden dolayı Vahdet’i hedef aldılar.

O afişteki kişiler “Beatles üyeleri”ymiş, Beatles üyelerini “liseli öğrenciler” sanmışız, Vahdet olarak Beatles’i bilmeyecek kadar cahilmişiz! Bu ve benzeri ithamlarda bulundular.

Güler misin ağlar mısın?

Biz ne diyoruz, bunlar ne diyor.

Gençlerin illegal eyleme çağrılıyor olması yalan mı, değil.

“Yeni Berkin’ler mi arzulanıyor” sorusuna cevap mı var, hayır.

Eee?

Biz Beatles’i bilmiyormuşuz! Haber buymuş!

Velev ki Beatles’i bilmiyoruz,

Bu bizim için “cahillik” değil, olsa olsa “övünç” vesikası olur.

Ancak “Beatles”i sizler iyi tanır ve çok seversiniz.

Hele baş solistleri John Lennon?

İdolünüzdür eminim ki?..

Dün gazetemizin internet sitesi gazetevahdet.com’da da aktarıldığı üzere, İslam’a olan mesafenizde John Lennon’un “Imagine” adlı şarkısında dile getirdiği “hayal”in etkisi vardır kesin!

“Dinsiz, ahlaksız bir dünya; uyuşturucu ve cinselliğin sınırsızca yaşandığı bir dünya hayali”nin?

Evet evet…

Şimdi daha iyi anlıyorum, o afişe neden Beatles Grubu’nun fotoğrafını bastıklarını!

Türk gençliğinin de, Beatles solistleri gibi kural ve ahlak tanımaz olmalarını istiyorlar.