Vahdet gazetesi: Beatles'ı bilmemek bizim için 'övünç' vesikası olur

Vahdet gazetesi: Beatles'ı bilmemek bizim için 'övünç' vesikası olur
Vahdet gazetesi: Beatles'ı bilmemek bizim için 'övünç' vesikası olur
Birleşik Haziran Hareketi'nin 1 Mayıs afişlerinde yer alan Beatles üyelerini 'liseli' zanneden ve bu yanılgı üzerinden 'liseliler kışkırtılıyor' haberi yapan Vahdet gazetesi, bu vahim yanlışın da 'övünçle' sahiplendi. Gazetenin Ankara temsilcisi, "Beatles'i bilmemek bizim için 'övünç' vesikası olur" diye yazdı.

RADİKAL – Birleşik Haziran Hareketi’nin 1 Mayıs afişlerinde yer alan Beatles üyelerini “lise öğrencileri” zannederek “Liseliler kışkırtılıyor” haberi yapan Vahdet gazetesi bu hatasıyla “gurur duyduğunu” ilan etti. Vahdet gazetesinin Ankara temsilcisi Fatih Akkaya, Beatles üyelerini tanımamanın kendileri için övünç kaynağı olduğunu yazdı. Ancak Akkaya, Beatles grubunun üyesi John Lennon'un Imagine şarkısı hakkında yorum yapmaktan da kaçınmadı. Akkaya bu şarkıdan yola çıkarak, "Şimdi daha iyi anlıyorum, o afişe neden Beatles Grubu’nun fotoğrafını bastıklarını! Türk gençliğinin de, Beatles solistleri gibi kural ve ahlak tanımaz olmalarını istiyorlar" dedi.

Fatih Akkaya'nın bugünkü Vahdet gazetesinde yer alan yazısının bir bölümü şöyle:

1 Mayıs’ı anma’ adı altında yeni bir Gezi eylemi başlatma peşinde olan illegal oluşumların hazırlıklarıyla ilgili haberimiz, “tartışma” konusu yapıldı.

Sol medya organları, Vahdet’in haberini çok farklı bir noktaya çekerek sulandırıp, itibarsızlaştırmaya çalıştı.

Vay neymiş, söz konusu eylem afişindeki kişiler “İngiliz müzik grubu Beatles üyeleri” imiş de biz bunları “liseli öğrenciler” sanmışız.

Haberimizin özünde, Birleşik Haziran Hareketi (BHH) adlı Gezici oluşumun gençlere “Yasa ve yasak tanımıyoruz, 1 Mayıs’ta Taksim’de olalım” çağrısı yaptığı bilgisi var.

Yasa dışı eylem için “afiş” de bastırılmış. Haberimizde bu “afiş”e de yer verilerek, gençlerin bu şekilde illegal eyleme davet edildiğinin altı çiziliyor.

En önemlisi de “Taksim eyleme kapalı iken, bu girişimle ne yapılmaya çalışılıyor? Yeni Berkin’ler mi arzulanıyor” soruları gündeme getiriliyor.

Cumhuriyet, Yurt, Evrensel, Birgün gibi gazeteler bu haberden dolayı Vahdet’i hedef aldılar.

O afişteki kişiler “Beatles üyeleri”ymiş, Beatles üyelerini “liseli öğrenciler” sanmışız, Vahdet olarak Beatles’i bilmeyecek kadar cahilmişiz! Bu ve benzeri ithamlarda bulundular.

Güler misin ağlar mısın?

Biz ne diyoruz, bunlar ne diyor.

Gençlerin illegal eyleme çağrılıyor olması yalan mı, değil.

“Yeni Berkin’ler mi arzulanıyor” sorusuna cevap mı var, hayır.

Eee?

Biz Beatles’i bilmiyormuşuz! Haber buymuş!

Velev ki Beatles’i bilmiyoruz,

Bu bizim için “cahillik” değil, olsa olsa “övünç” vesikası olur.

Ancak “Beatles”i sizler iyi tanır ve çok seversiniz.

Hele baş solistleri John Lennon?

İdolünüzdür eminim ki?..

Dün gazetemizin internet sitesi gazetevahdet.com’da da aktarıldığı üzere, İslam’a olan mesafenizde John Lennon’un “Imagine” adlı şarkısında dile getirdiği “hayal”in etkisi vardır kesin!

“Dinsiz, ahlaksız bir dünya; uyuşturucu ve cinselliğin sınırsızca yaşandığı bir dünya hayali”nin?

Evet evet…

Şimdi daha iyi anlıyorum, o afişe neden Beatles Grubu’nun fotoğrafını bastıklarını!

Türk gençliğinin de, Beatles solistleri gibi kural ve ahlak tanımaz olmalarını istiyorlar.


  http://www.radikal.com.tr/134588813458885

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BİRİSİ BUNLARI KAZIKLIYOR AMA KİM ? - ARAGORA

  İmagine,isimli parçanın sözlerini birisi bunlara doğru dürüst tercüme etsin artık...Beatles i bilmemek suç değildir..Ama onları bilmemekle öğüneni hiç duymadım ..Bu parçanın ,''barış ve huzur içindeki bir dünyada insanların kardeşçe yaşabileceğini hayal edin '' derken kime ne kötülük yaptığını bir soralım derim bu Vahdetçilere... Yanlış yaptık..Bilmiyorduk ,demek neden bu kadar zor ki?

  Ne Dünya ama - alpayari

  İki ülke müftüsünün "fetvaları" ile başlayalım: Malezya; erkek isterse kadın yer zaman ne olursa olsun cinsel ilişkiye girmeli. Suud; erkek açsa eşin yiyebilir. Şu aralar aralarında cihat olsade Taliban'ın, BOko HAram'ın ve IŞID'ın infazları ne adına? = "müslümanlık". Parası bol Suud ların Kuveytli arapların parayla alabildikleri cariyeler. Beatles ne diyor? It isnt hard to do (Bunu yapmak zor değil) Nothing to kill or die for (Öldürecek ve uğruna ölecek bir şey yok).... Bu BEatles ahlaksızsa ben de öyle olmak isityorum.

  iste gercek zihniyetleri - keryil

  cehaletle gurur duymak, yaptiklari yalan haberin saf yalanligini, bu cehaletin "yuceligi"yle gizlemeye calismak filan... cok gulunc. bir de hala kurtarmaya calisiyorlar. cunku utanma yok. arlanma yok. bir tek "iman" var o da sizde ne ise yariyor fikri olan yok.

  Zavallısınız...., işte o kadar... - citizen

  Zavallı "Vahdet" .. Size bu kadar cevap çok bile...

  mizah olmazsa hayat çekilmez - ex nihilo

  ve türkiyede bol malzeme var. al bi tane daha, oku oku gül. başka ne denilebilirki?