Vahim alametler

Saylan, tutuklama kararlarını basın toplantısıyla eleştirdi. Bir savcı aynı şekilde bakanlığı hedef aldı. Zanlıların ifadeleri tartışmaları artırıyor...Her dava bir siyasi mücadele halini alıyor!
1- Türkan Saylan: Daha dün gece bana tuzak kuruldu
ÇYDD Başkanı Saylan, Prof. Yüksel’in tutuklanmasına, “Van’da yapamadıklarını yaptılar” tepkisini gösterdi. Aleyhindeki ‘misyoner’ suçlaması ve manevi linç kampanyasına delille yanıt veren Saylan’ın, kendisine kurulan tuzak örneği çarpıcıydı: “Akşam dernekten bilerek görüştüğüm kişiyi sabah gördüm, beni hiç aramamış.”

2- Haberal ve üç eski rektör dahil altı Prof. cezaevinde
Başkent rektörü Haberal, eski rektörler Bernay, Yurtkuran, Hilmioğlu, emekli öğretim üyesi Manisalı ve 100. Yıl öğretim üyesi Yüksel Ergenekon’dan tutuklandı. Zanlıların anlatımları, “Sorulan soruların çok önemli kısmı, tanımadığımız ya da görev gereği tanıdığımız kişilere ilişkindi...”

3- Eminağaoğlu: Hakim ve savcılar ağır baskı altında
YARSAV Başkanı Eminağaoğlu’na dair işlemler de ‘siyasi’leşiyor. Emin-ağaoğlu: “Bakanlık Teftiş Kurulu, Yargıtay’a yetkisiz el uzattı. (25 yargıç-savcıyı dinleme kararını gösterip) kararda suç hanesi boş, kimlik yok, 25 telefon var, hepsi görevdeki isimler. Darbe döneminde böylesi görülmedi.”