Vahşet okula indi!

Bandırma'da ilköğretim öğrencisi 11 yaşındaki H.C.'nin başına gelenler, toplumda şiddetin ulaştığı vahim boyutu bir kez daha gözler önüne serdi.
Haber: ERDEM ÖZCAN / Arşivi

BALIKESİR - Bandırma'da ilköğretim öğrencisi 11 yaşındaki H.C.'nin başına gelenler, toplumda şiddetin ulaştığı vahim boyutu bir kez daha gözler önüne serdi. H.C.'ye 10 okul arkadaşının akıllara durgunluk veren bir vahşet yaşattığı iddiaları Bandırma'yı karıştırdı. H.C.'nin yol kenarında, çırılçıplak ve işkenceden tanınmayacak bir halde bulunmasıyla ortaya çıkan olaylar şöyle gelişti:
Öğretmene şikâyet
Bandırma'da Paşabayır Mahallesi'nde oturan ilköğretim okulu öğrencisi H.C., aynı mahallede oturan bir kıza sarkıntılık yaptıkları öne sürülen okul arkadaşları, Ö.C., H.B., T.C., M.Ç., K.A., N.S.N, E.K., M.K., Ö.A ve G.Ş.'yi öğretmenlerine şikâyet etti.
Okulda öğretmenleri tarafından uyarılan öğrenciler, kendilerini ihbar etmekle suçladıkları H.C.'yi önceki gün kaçırarak, Atatürk Parkı'na götürdü. Yaşları 13-14 arasındaki çocuklar, H.C.'ye 10 saat boyunca işkence yaptı. Üzerine işedikleri H.C.'yi çivili sopa, sopa, kemer, tekme, tokat ve yumrukla dövüp vücudunda sigara söndüren çocuklar, daha sonra yaralarına tuz bastı. Öğrenciler kendinden geçen H.C.'yi parkta ağır yaralı bir şekilde bırakıp kaçtı.
Yoğun bakıma alındı
Kendini toparlayınca çıplak halde yolda sürünüp, cadde kenarına kadar gelebilen H.C., çevrede bulunan vatandaşlar tarafından Bandırma Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Beyin Cerrahi Servisi Yoğun Bakım Ünitesi'ne yatırılan öğrencinin hayati tehlikeyi atlatamadığı açıklandı.
Olayı duyunca hastaneye koşan anne oğlunu görünce fenalık geçirdi. Anne Fahrünisa C., "İşkence ilköğretim okullarına kadar düştü. Böyle şey olmaz" diyerek tepkisini dile getirdi.
Polis, olaydan sonra H.C.'ye işkence yapan ve aynı okulda okuyan 10 öğrenciyi yakaladı. Savcılıkta ifadeleri alınan öğrencilerden Ö.C. ve T.C. tutuklanırken, sekiz öğrenci tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.