Vahşetin arkasından iki kardeş çıktı

İstanbul Arnavutköy'de ateşe verilen evin enkazından 4 kişinin cesedinin çıktığı vahşetin sır perdesi aralandı. Jandarma Fatma K.'nın oğullları 17 yaşındaki Ramazan K. ile 21 yaşındaki Orhan K.'yı gözaltına aldı.
İki kardeş ifadelerinde cinayetleri annelerinin Ahmet Sokollu ile uzun süre ilişki yaşadığını öğrenmeleri üzerine işlediklerini söyledi.
Saat 11.00 sıralarında cinayetlerin işlendiği tek katlı eve getirilen iki kardeşe tatbikat yaptırıldı. İki kardeş savcıya cinayetleri nasıl işlediklerini anlattı. Jandarma ekipleri tatbikat sırasında mahalleliden şüphelilere gelebilecek tepkiler gözönüne alarak ev ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. İki kardeş tatbikattan sonra Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne sevkedildi.

KOMŞULARI BULDU
Hadımköy, Hastane Mahallesi Bahar Sokak’ta felçli annesi Aliye Sokollu ile birlikte yaşayan Ahmet Sokollu (44), geçen Perşembe akşam saatlerinde devamlı içki içtiği arkadaşları Ramazan Özgönül (50) ve Atila Kabadayı (46) ile birlikte kirada oturdukları tek katlı eve gelmişti. Üç arkadaş gece geç saatlere kadar evde alkol alarak sohbet etmişti.
Mahallesi sakinleri Cuma günü saat 06.00’da Sokollu ailesine ait evden dumanlar yükseldiğini görünce, evin camını kırarak içeri girmişti. Yangın söndürüldükten sonra acı tablo ortaya çıkmıştı. Evin salonunda Ahmet Sokollu ve iki arkadaşının cesedi bulunmuştu. Yıllar önce Çanakkale’deki evlerinde sobadan sızan gaz yüzünden zehirlenerek felç geçirdiği için yatağa bağlı yaşayan Aliye Sokollu ise diğer odada ölü olarak bulunmuştu.

DELİLLERİ KARARTMAK İÇİN ATEŞE VERİLDİ
Jandarma, evin salonunda yerde yatar vaziyette bulunan Ahmet Sokollu, Ramazan Özgönül ve Atilla Kabadayı’nın vücudunda bıçak darbelerine rastlayınca olay yeri inceleme ekiplerine ve Cumhuriyet Savcılığı’na haber vermişti. Yatağında ölü olarak bulunan felçli Aliye Sokullu ise yangın sırasında dumandan zehirlenerek hayatını kaybettiği anlaşılmıştı. Savcı ve jandarma evin delilleri karartmak için ateşe verildiği söylemişti.(dha)