Vali, Ahmet Hakan'ı aradı: Tedbirde biraz geciktik!

Vali, Ahmet Hakan'ı aradı: Tedbirde biraz geciktik!
Vali, Ahmet Hakan'ı aradı: Tedbirde biraz geciktik!
17 gün önce yaptığı koruma talebine yanıt verilmeyen ve saldırıya uğrayan Ahmet Hakan'ı İtanbul Valisi Vasip Şahin aradı. Şahın, " "Tedbir alma konusunda biraz geciktiğimizi düşünüyoruz. Sizin korunmanız konusunda gerekli önlemleri alacağız geçmiş olsun" dedi

RADİKAL - Dün gece evinin önünde saldırıya uğrayan Ahmet Hakan’ın, 17 gün önce yaptığı koruma talebine devletin yanıt vermediği ortaya çıktı. Hürriyet Gazetesi tehditlerin ardından Ahmet Hakan'a koruma tahsis etmişti. Devlete yapılan başvurudan ise 17 gündür cevap gelmediği ortaya çıkarken Ahmet Hakan'ı arayan İstanbul Valisi Vasip Şahin'in, "Tedbir alma konusunda biraz geciktiğimizi düşünüyoruz. Sizin korunmanız konusunda gerekli önlemleri alacağız geçmiş olsun" dediği öğrenildi.

Ahmet Hakan 17 gün önce koruma talep etmişti

 

Star Gazetesi yazarı Cem Küçük’ün "İstersek seni sinek gibi ezeriz. Bugüne kadar merhamet ettik de hala hayatta kalabiliyorsun” şeklindeki köşe yazısı ve Ak PartiMilletvekili Abdürrahim Boynukalın’ın "Evinin önüne gidecektim. Bunlar dayak yememişler hiç. Bizim hatamız bunlara zamanında dayak atmamak oldu” açıklaması üzerine Ahmet Hakan’ın avukatları harekete geçmişti.

Ahmet Hakan'ın avukatından Valiliğin 'çağrılı koruma' iddiasına yanıt

Tehditler üzerine savcılığa yapılan suç duyurusunun ardından Ahmet Hakan’ın avukatı Turgut Kazan, İçişleri Bakanı Selami Altınok ile telefonla görüştü. Yakın tehdit olduğu için koruma talebinde bulundu. Bir diğer avukatı Aslı Kazan da 14 Eylül ’de İstanbul Valiliği’ne yazılı başvuruda bulunarak, güvenlik önlemlerinin ivedilikle alınmasını istedi. (Hürriyet)

Sedat Ergin: Artık yeter!

Yalçın Akdoğan: Yazarlara şiddet demokrasimize zarar verir

HDP'den Ahmet Hakan açıklaması

Bülent Arınç: Bu kötü rüyadan bir an önce uyanmamız dileğiyle