Vali Amca baksana, kar yağıyor cama çıksana

Vali Amca baksana, kar yağıyor cama çıksana
Vali Amca baksana, kar yağıyor cama çıksana
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, okulların tatil edilmesiyle ilgili öğrencilerin kendisine attığı twetleri paylaştı. Vali Düzgün bir öğrencinin yazdığı 'Valim milli eğitim bakanıyla görüşseniz de bedelli öğrencilik de çıksa' tweetini de paylaştı.

RADİKAL- Kayseri Valisi Orhan Düzgün, okulların tatil edilmesiyle ilgili öğrencilerin kendisine attığı twetleri paylaştı. Öğrenciler okulların tatil edilmesi için birbirinden ilginç yazılar yazdı. Bazı öğrenciler tatil için valiye dörtlük bile yazmış. Bir öğrenci ise twette, "Valim milli eğitim bakanıyla görüşseniz de bedelli öğrencilik de çıksa. Allah'ınıza kurbanım vali" ifadelerini kullandı.
Kayseri'de dün başlayan kar yağışı sonrasında Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ün sosyal medyadaki hesabına öğrencilerden çok sayıda twet geldi. Vali Orhan Düzgün, kendisine gelen bu twetleri paylaşmanın yanı sıra okulların tatil olmadığını açıkladı. Hatta Vali Düzgün, şehrin değişik noktalarından çekilen fotoğrafları da hesabından paylaşarak, okulların tatil olmadığını ama kar yağışını yakından takip ettiklerini duyurdu. Vali Düzgün, kendisine öğrenciler tarafından atılan bazı twetleri paylaştı. Okulların tatil olmasını isteyen öğrencilerin bazıları ise dörtlükler bile yazdı.

VALİ AMCA BAKSANA, KAR YAĞIYOR CAMA ÇIKSANA

Begüm isimli bir kullanıcıdan gelen twette, sıralanan dörtlük ise şöyle idi; “Vali amca baksana, Kar yağıyor cama çıksana, Okulları tatil yapsana, Yine en sevdiğimiz olsana.”
Mgcagıran adlı kullanıcıdan gelen dörtlükte de tatil talebini sitemle şöyle anlatıyor; “Olsun be valim, Rest oldu ruh halim, Haydi herkes okula sağ salim, Ancak yarın olursa kar tatil, Nasıl seviniriz Ya Rabbim.” Gökçe Özdemir kullanıcısındangelen twetteki talepte çok ilginçti. Vali Düzgün'e atılan bu twette, “Valim milli eğitim bakanıyla görüşseniz de bedelli öğrencilikde çıksa. Allah'ınıza kurbanım vali” ifadeleri yer aldı.

KAYSERİ/CİHAN

 

KAR NEDENİYLE OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İLLER * İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime ara verildi

* Kocaeli il genelinde özellikle gece yarısından sonra etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm okullar bugün tatil edildi.

* Çanakkale'nin Yenice İlçesinde, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların bugün tatil edildiği duyuruldu.

* Sakarya'da Adapazarı, Akyazı, Erenler, Hendek, Karapürçek, Arifiye, Karasu, Serdivan, Söğütlü ve Sapanca'da okullar bugün tatil edildi.
* Niğde'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, merkez ile bağlı köy ve beldelerin yanı sıra tüm ilçelerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.
* Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, merkez ile bağlı köy ve beldelerin yanı sıra tüm ilçelerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildiği belirtildi

* Bitlis'te merkez ve bağlı köylerdeki tüm okullarda, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

* Antalya'nın Akseki ilçesinde elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime ara verildi.
* Konya'da kar yağışı nedeniyle 18 ilçede eğitime ara verildi.
Konya Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle Beyşehir, Derebucak, Bozkır, Karapınar, Emirgazi, Hadim, Taşkent, Ereğli, Yalıhüyük, Akşehir, Yunak, Kadınhanı, Akören, Ahırlı, Doğanhisar, Derbent, Tuzlukçu ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarada bugün olmak üzere 1 gün, Ilgın ilçesinde ise bugün ve yarın olmak üzere 2 gün eğitime ara verildiğini açıkladı. Aynı zamanda kamu görevlisi engelliler, hamileler ve malül gaziler de bir gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

* Kayseri'de yoğun kar yağışı sürürken, meteoroloji verilerine göre yağışın yarın da devam edeceği bilgisi üzerine ilk ve orta dereceli okullar bugün öğleden itibaren 1.5 gün tatil edildi. Vali Orhan Düzgün başkanlığında toplanan İl Sağlık Kurulu, kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı ve yolların durumunu gözönüne alarak, il genelinde ilk ve orta dereceli okulların bugün öğleden sonra yarım gün, yarın ise tam gün olmak üzere 1.5 gün tatil olmasını kararlaştırdı.

* Kastamonu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerdeki okullara bugün ara verildi. Kar yağışının etkili olduğu ilçelerden Çatalzeytin ve İnebolu'daki tüm okullar ile Abana ve Doğanyurt'ta taşımalı sistem kapsamındaki okullarda bugün eğitim yapılamayacak.
Bozkurt ilçesinde ise taşımalı sistem kapsamındaki okullara 3 gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

* Giresun'un Yağlıdere ve Bulancak ilçelerinde köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için bugün eğitime ara verilmesini kararlaştırdıklarını kaydetti.

* Mersin'in Gülnar ilçesinde, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

* Bursa'nın Karacabey ilçesinde okullar çarşamba günü için bir gün tatil edildi.

* Aksaray’ın Ağaçören, Gülağaç ve Güzelyurt ilçelerinde; ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime bugün 1 gün süreyle ara verildi.

* Ordu'da Çamaş, Gürgentepe, Kabadüz ve Korgan ilçelerinin tamamı, Ünye ilçesinde ise Pelitliyatak Mahallesi'ndeki Pelitliyatak Ortaokulu, Çalca ve Yeşilyurt İlkokulu, Yenikent Mahallesi'ndeki ilk ve orta dereceli okullar ile Gölköy, İkizce, Fatsa ve Çaybaşı ilçelerinde taşımalı okullar ve mahalleler, Perşembe ilçesinde taşımalı okullar, Kumru, Kabataş, Aybastı Ulubey ilçelerinin genelinde eğitime bugün ara verildi.
* Düzce’de ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

* Balıkesir'in Balya, Manyas, Gönen, Bandırma, Altıeylül, Karesi, Susurluk, İvrindi, Kepsut ve Bigadiç ilçelerinde tüm okullar bugünlük tatil edildi.