Vali bizi dinletiyor, kayıtları servis ediyor

Vali bizi dinletiyor, kayıtları servis ediyor
Vali bizi dinletiyor, kayıtları servis ediyor
Ak Parti Adana milletvekili Ali Küçükaydın, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un milletvekillerini yasadışı dinlettiğini ve kayıtları belli yerlere servis ettiğini öne sürdü

Ak Parti Adana milletvekili Ali Küçükaydın, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un milletvekillerini yasadışı dinlettiğini ve kayıtları belli yerlere servis ettiğini öne sürdü

Milliyet gazetesinden Önder Yılmaz’ın haberine göre, Ak Parti Adana milletvekili Ali Küçükaydın, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un milletvekillerini yasadışı dinlettiğini ve kayıtları belli yerlere servis ettiğini öne sürdü. Küçükaydın, Coş’un görev yaptığı her ile beraberinde kendi müteahhidini de götürerek ihalelerde çıkar sağladığını öne sürdü. Küçükaydın, bu iddialarını içeren iki sayfalık şok edici mektubu İçişleri Bakanı Muammer Güler’e gönderdi. Küçükaydın, 2 sayfalık şikayet mektubunda şunları kaydetti:

BÖYLE ZULÜM GÖRÜLMEDİ

Son günlerde yaptığı haksız-hukuksuz işlemleriyle gündemden düşmeyen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş tabiri caiz ise devlet terörü estirmektedir.
Bingöl Valiliği’nden başlayarak H.A. isimli müteahhidi gittiği her ile beraber götürdüğü inkarı mümkün olmayacak şekilde ortadadır. Zira bu kişinin valinin gittiği; Bingöl, Aksaray, Kırklareli, Aydın illerinde kamuya ait işler yapmıştır. Hepsi de belgelidir. Aynı müteahhidi Adana valisi olur olmaz Adana’ya da taşımış, lüks bir büro açılmış, bazı bürokratlar akşamları bu binaya çağrılmak suretiyle ihaleler yönlendirilmek istenmiştir. Buna itiraz etme cesaretini gösteren elemanlar açığa alınarak görev yerleri değiştirilmiştir. Allah’tan bu kişi ölmüş ve bu büro kapanmıştır.

DOKTOR TAYİNİ!

Aynı şekilde daha önceden Kırklareli Valiliği sırasında ilişkisi olduğu iddia edilen Dr A.B.B.’yi Adana’da bir özel hastaneye yerleştirdiği gerçektir. Doğruluğunun SGK kayıtlarından tespitinin kolayca mümkün olacağı malumlarınızdır.

Yine Vali ciddi bir telefon dinletme hastalığına müpteladır. Güvenlik güçlerini kullanarak milletvekillerini, belediye başkanlarını yasal olmayan şekilde dinlettiği ve dinlemelerin belli yerlere servis edildiği kuvvetle muhtemeldir. Müteahhidin ölümünden sonra bu sefer de ihalelerin önemli kısmının B. adlı firma aracılığıyla yönlendirildiği iddia edilmektedir.

Bütün bu sıraladığım hususlar Avni Coş’un marifetlerinden bir bölümüdür ve hepsinin ispatı vardır. Ben bu konuları önceki bakan İdris Naim Şahin ve Bakan Yardımcısı Osman Güneş’e şifahi olarak açık anlattım, müfettiş istedim. Şimdi yazılı olarak size sunuyorum.”

ADANA VALİLİĞİ’NDEN YALANLAMA

Konu ile ilgili olarak Valilik Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, AK Parti Milletvekili Ali Küçükaydın'ın İçişleri Bakanlığı'na ilettiği şikayet mektubundaki iddiaların asılsız olduğu bildirildi. 'Asılsız iddialar' başlığıyla yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Daha önce il valisini yıpratmak amacıyla organize bir şekilde çeşitli makamlara gönderilen binlerce iftira mektubundaki isnatların, bu kez bir parlamentere atfen bazı basın organlarında yer alması üzüntüyle müşahede edilmiştir. İftiraların sorumlularını ve bu iftira konularını daha önce basına taşıyan basın mensupları hakkında, kişilik haklarımıza verdikleri ağır zarar nedeniyle yargıya başvurulmuş ve cezalandırılmaları istenilmiştir. Bu iftiralara ilişkin açılmış davalar ve soruşturmalar devam etmektedir. Adalete inanan, hukuka saygılı olan herkesin, hukukun temel ilkelerinden masumiyet prensibine uygun davranması, yargılama sürecini etkilemekten kaçınması ve yargı kararını beklemesi gerekmektedir."(ajanslar)