Vali Güler, Cem'in bırakıldığına inanmıyor

Vali Güler, Cem'in bırakıldığına inanmıyor
Vali Güler, Cem'in bırakıldığına inanmıyor

MünevverKarabulut?un katil zanlısı bulunamadı.

Münevver'in öldüren Cem Garipoğlu'nun serbest bırakıldığı iddiası için Güler, 'İhtimal vermem ama incelenmesi iyi' dedi

İSTANBUL - İstanbul Valisi Muammer Güler, Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut’un zanlı Cem Garipoğlu’nun cinayetin hemen ardından gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı  yönündeki iddiasıyla ilgili olarak, “Hemen olayın akabinde delillerin elde edildiği, süratle olaya vaziyet edildiği bir noktada böyle bir iddianın geçerli olacağını zannetmiyorum” dedi.
İstanbul Valiliği’nin toplumu afetlere karşı bilinçlendirmeyi amaçlayan ‘Güvenli Yaşam Gönüllüsü’ eğitim kampanyasının tanıtımı dolayısıyla Taksim Meydanı’nda düzenlenen etkinlige katılan Güler, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Karabulut ailesinin iddiasıyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini hatırlatan Güler, şunları söyledi:
“Cumhuriyet Savcılığı inceler, doğrusu neyse çıkar. Ama bu iddialar, ulu orta, böyle ortadan konuşulması çok rahatsız edici. Cumhuriyet Savcılığı’nın bu konuyu inceliyor olmasından da mutluluk duyuyoruz. Hatta böyle bir şeye ihtimal vermem. Varsa böyle bir şey, tabii ki kanuni gereği yapılır. Hemen olayın akabinde delillerin elde edildiği, süratle olaya vaziyet edildiği bir noktada böyle bir iddianın geçerli olacağını zannetmiyorum ama Cumhuriyet Savcılığı’nın bu konuyu inceliyor olmasından da duyduğum memnuniyeti belirtiyorum. Bu iddialar birçok kurumu, kişiyi töhmet altında bırakan çok ciddi iddialardır. Bunun mutlaka bilgisi, delili olması lazım. Cumhuriyet Başsavcılığı bunu araştıracaktır. Bize düşen kısmı; şu anda belirlenen failin yakalanması için yapılan çalışmalardır. Yurtiçinde ve yurtdışında takibi yapılıyor. Babası da emniyet çıkışında sabırla beklemek durumunda olduklarını ifade etti. Babasının ‘sabırla beklemeye devam ediyoruz’ demesi de iyi bir ifade. Ama diğer iddiaları elbette ki araştıracaklar.” (Radikal)