Vali Güler: Fırtınada köprüdeki şerit sayısı azaltılabilir

Boğaziçi Köprüsü'nde herhangi bir sorun olmadığını belirten İstanbul Valisi, "İhtiyaç duyulursa şerit azaltabiliriz" dedi.

İstanbul Valisi Muammer Güler, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün yaptığı ön çalışmalarda Boğaziçi Köprüsü'nde herhangi bir sorun olmadığının tespit edildiğini belirterek, "Şu anda seyirle ilgili herhangi bir problem yoktur" dedi.
Güler, İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü'nde yaptığı açıklama sonrası, basın mensuplarının Boğaziçi Köprüsü'nde kopan halatla ilgili sorularını da yanıtladı. Karayolları Genel Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği ön çalışmalarda Boğaziçi Köprüsü'nde herhangi bir sorun olmadığının tespit edildiğini anlatan Güler, şunları söyledi:
"Ancak daha geniş bir araştırma için üniversitelerden, yapımcı firmalardan ve danışma birimlerinden bir ekip oluşturulmuştur. Bu ekibin yapacağı çalışmalar sürdürülecektir. Şu anda test çalışmaları, diğer halatlar üzerinde de yapılmaktadır. Bu konuda sıkıntı olacağını zannetmiyoruz."
Güler, "Benzer bir fırtınada köprü kapatılacak mı" şeklindeki soruya da şu karşılığı verdi:
"Benzer bir fırtına olursa, meteorolojinin bu uyarısını ciddiyetle ele alacağız. Karayolları yetkilileriyle görüşerek, eğer ihtiyaç duyulursa şerit azaltabiliriz. Çünkü hemen olayın akabinde, birer şeridi sağdan soldan devreden çıkartmıştık. Daha sonra tekrar devreye koyduk. Oradan alacağımız bilgiye göre, geçişle ilgili planlamalar yapılacaktır. Şu anda seyirle ilgili herhangi bir problem yoktur."