Vali Güler'in 'Abartıyorsunuz' dediği gece yedi araç daha yandı

Vali Muammer Güler'in, "Olaylar basına yansıdığı kadar büyük değil, siz abartıyorsunuz" dediği günün gecesinde, Ümraniye'de yedi otomobil daha kundakladı.

İSTANBUL - Vali Muammer Güler'in, "Olaylar basına yansıdığı kadar büyük değil, siz abartıyorsunuz" dediği günün gecesinde, Ümraniye'de yedi otomobil daha kundakladı. Böylece 9 Aralık'tan beri İstanbul'da kundaklanan araç sayısı 32'ye çıktı.
Son kundaklamalar Ümraniye'de, Atakent Mahallesi Destan Sokak ve 100 metre mesafedeki Karacaoğlan Sokak'ta önceki gece saat 22.30 sıralarında oldu. Kırmızı renkli Honda Civic marka araçla geldikleri iddia edilen kimliği belirsiz kişiler, Destan Sokak'ta park halindeki beş aracı ateşe verdi. Daha sonra Karaoğlan sokağa geçen şüpheliler, iki aracı daha yaktı.
Vali Muammer Güler, önceki gün İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki bayramlaşma töreni sırasında, kentte 23 aracın kundaklanmasını anımsatan gazetecilere, 'olayların basına yansıdığı kadar büyütülecek boyutta olmadığını' söylemişti. Vali, "MOBESE kameralarıyla tespit yapıldı. Belli olayların yıldönümleri bahane edilerek, bu tip olaylar yapılıyor. En kısa zamanda yakalarız" demişti.