Vali: Kobani'de yaralanan IŞİD komutanı Denizli'de tedavi görüyor

Vali: Kobani'de yaralanan IŞİD komutanı Denizli'de tedavi görüyor
Vali: Kobani'de yaralanan IŞİD komutanı Denizli'de tedavi görüyor
Kobani'deki çatışmalar sırasında yaralanan IŞİD komutanı Emrah Ç.'nin Denizli'de tedavi gördüğü iddialarını valilik de doğruladı. IŞİD komutanının 28 Şubat'ta hastaneye yatışının yapıldığı açıklandnı.

RADİKAL - Denizli'de sosyal medyada dünden bu yana yasadışı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünde komutan olduğu ve Kobani'de, YPG ile girilen çatışmada yaralandığı belirtilen Emrah Ç.'nin, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi edildiği iddiaları, Denizli Valiliği tarafından da doğrulandı. Valilik, Emrah Ç.'nin, akrabaları olduğu için Denizli'ye geldiğini ve 'normal vatandaş' gibi sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkı gereği tedavi işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

Aslen Muş'un Malazgirt İlçesi nüfusuna kayıtlı ve 6 aydır IŞİD saflarında komutan olduğu ve Kobani'de YPG ile girilen çatışmalarda yaralandığı iddia edilen Emrah Ç.'nin Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi edildiği sosyal medyada yer aldı. Baldırından bomba ile yaralandığı, daha önce Antakya'da bir hastanede tedavisinin yapıldığı ileri sürülen Emrah Ç.'nin, Denizli'de tedavi gördüğü iddialarını Valilik doğruladı.

Denizli Valiliği'nden bugün yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: "Sosyal medyada Suriye'deki çatışma bölgelerinde yaralanan E.Ç.'nin ilimizde tedavi edildiği şeklindeki haberler ile ilgili olarak, kamuoyunu doğru bilgilendirme adına açıklama yapılması uygun görülmüştür. E.Ç., Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne bizzat kendisi müracaat etmiş ve tedavisine başlanılmıştır. Yaralanmasıyla ilgili olarak adli işlemler ülkemize girişi sırasında sınır vilayetimiz tarafından yapılmış ve halen devam etmektedir. Her vatandaşımız gibi sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkı gereğince tedavi işlemleri devam etmektedir."

Emrah Ç.'nin Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne geçen 28 Şubat'ta başvurduğu ve yatışının yapıldığı, plastik cerrahi bölümünde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.
DHA-Osman Nuri BOYACI


  http://www.radikal.com.tr/130708913070894

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yanina polis kondu mu? - user849876

  "Her vatandas gibii"ymis! Adam insanlik suclari isleyen, barbar bir terorist! Herkes icin tehlikeli! Nasil gelmis hastahaneye elini kolunu sallayarak? Neden tutuklanip, sonra tedaviye alinmamis? Inanilir gibi degil... Turkiye teroristlerin cirit attigi, butun istenmeyen orgutlerin karargah kurdugu bir ulke haline getirildi. Cok yazik.

  Ya nerede tedavi görecekti? - vemerald

  Bu melek kalpli terörist Denizli'de değil de nerede tedavi görecekti? Erbil'de mi? Bağdat'da mı? Şam'da mı?, Amman'da mı? Tahran'da mı? Riyad'da mı? Atina'da mı? Londra'da mı? Paris'te mi?Roma'da mı? Berlin'de mi? Kahire'de mi? (Say say bitmiyor. Ben bittim başkentler bitmedi. Bundan sonrasını siz sayın.) Maazallah bir kaşık suda boğarlardı onu oralarda, insanlık dışı terörist diye.

  - user451359

  Vali bey sizde nefakatci olun tam olsun

  Söz konusu Kürtler olunca... - user922747

  "Kobanê?de yaşanan çatışmalarda yaralanan ve Urfa?da tedavileri sırasında bir bağ evinde kalan Kobanêlilere sabah saatlerinde baskın düzenlendi. 6 yaralı, 3 refakatçi ve evin sahibi olmak üzere 10 kişi gözaltına alındı. "