Vali Mutlu açıkladı: 'Marjinaller' ne demek?

Vali Mutlu açıkladı: 'Marjinaller' ne demek?
Vali Mutlu açıkladı: 'Marjinaller' ne demek?
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu 'marjinal gruplar' söylemine bir açıklama getirdi.

Radikal.com.tr - İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu dün verdiği bir özel röportajda, ' marjinal gruplar' söylemiyle ilgili de açıklamalarda bulundu. “Ben kendilerini marjinal gruplar diye sınıflandırdığım için bana kızıyorlar ama bunu marjinal derken kastettiğim şu; sayıları çok fazla olmayan manasında” dedi.
Vali Mutlu röportajda ayrıca İstanbul için hiçbir tedirginlik duyulmaması gerektiğini, sonbaharda herhangi bir sıkıntı olmayacağını ifade etti.


  http://www.radikal.com.tr/115077111507717

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SAFSATA KILAVUZUNA GÖRE... - 727272

  ALEV Alatlı'nın Safsata Kılavuzuna göre, Vali Bey'in bu açıklamasından sayıca az olanlar hiçbir şey değiştiremezler nasılsa anlamı da çıktığından "Devede Kulak Safsatasına" uygun düşüyor. Aynı mantıkla, anayasanın bi türlü değişmemesini de meclisin sadece beşyüzeeli kişiden oluşmasına bağlayabiliriz!

  IKI YUZLULUK - Equalizer001

  Istanbul Valisi Mutlu: ?Ben kendilerini marjinal gruplar diye sınıflandırdığım için bana kızıyorlar ama bunu marjinal derken kastettiğim şu; sayıları çok fazla olmayan manasında? demis. Bu ne demek oluyor simdi? Devlet sapkasi ile Marginal (var olan degerlerin karsiti yasam bicimi, birbirinden farklı dusuncelerde veya birbirlenin dusuncelerine karsıt yasayan, kenarda, kiyida ve bazen de degersiz anlamina gelen) Marginal kelimesini kullanarak ?Marjinal Guruplar? diyeceksin, sonra da devlet sapkasini cikarip Istanbul halki?nin sapkasini giyerek, sayilari cok fazla olmayanlar demek istedim diyeceksin? Bu iki yuzluluk degil de nedir? Ayrica, sayilari cok olmayanlar kimler? Kemalist dusunenlere gore Erdoganci dusunenlerin sayilari cok olmayandir; Erdoganci dusunenlere gore Kemalist dusunenlerin sayilari cok olmayanlardir. Demek sayilari cok olmayanlar sozu de nerden baktigimiza gore degisiyor. Ne yapacagiz simdi? Bence, bu sacmaligi onlemenin tek bir yolu var; O?da Valilerimizi secerek basa getirip, sehrimiz icin ne yapmalari gerektigini soylemek, ve vazifelerini dogru yapip yapmadilarini denetlemek. Bunu basarirsak; hem halkin oylari ile secilen bir Vali iki yuzlu olmaktan kurtulacak, hem de Turkiye,?DEMIRKIRAT? yonetiminden demokrasi yonetimine buyuk bir adim atmis olacak. Gazaniz Mubarek olsun!

  EN BÜYÜK MARJİNAL VALİ MJUTLUDUR - metinarslan

  sayısı az olan diye kast etiğin o guruplar yüz binlerle gezi direnişinde ülkenin her yerindeydi sana ve iktidarına istifa çağrıları yaptı sayın vali sen en az olan taraftasın o kadar marjinalsinizki sadece imza ve atama ile İstanbul halkına sorulmadan vali yapıldınız bunu unutmadan konuş sizi halk değil bürokrasi atadı akp atadı.

  sayılar... - kafes

  sokakdaki insanları halkdan saymanız için kaç kişi olmaları gerekiyor sayın vali mutlu? ( 1 kişi polise taş atıyorsa bu adi bir suçtur ama bir topluluk polise taş atıyorsa bu toplumsal bir sorunun varlığını gösterir ) insanlara ne kadar gaz su sıkıldığını rakamlarla açıklayamadınız ancak verilen zararı rakam rakam ilçe ilçe açıladınız .. kaç insan vefat etti kaç insan sakat kaldı bunu sadece halk açıklayabildi yetkili makamlardan hiçbişekilde açıklama getirilemedi. .. biz bizden öğrendik toplumda yaşanan olayları , siz sadece maddi zararları açıklamak ile yetindiniz.. halen insanları sayısal olarak değerlendiriyorsunuz.. azlarsa sorun yoktur der gibi.. bir kişi bile olsa sizi protesto etmeye hakkı vardır .. övmeye hakkı olduğu gibi !

  hahhahaayy - fısıltı

  ay bu saatte şu yüzüne rağmen bu haberle nasıl güldürdün beni sen çok yaşa emi(!) alla sen doğru söyle parmakla mı saydın bizi? bir de her ili sen mi saydın yoksa,ilin valisi mi görevliydi bu konuda? bir de tdk'ya haber verin marjinal kelimesinin anlamını ikiden üçe çıkarsın parantez içinde kaynak:h.a.m. yazsın;)

  Çevir kazı yanmasın - hyper

  Cümle içinde kullanalım. Sayıları çok da fazla olmayan vatandaşlarımız bugün yeşilköy sahilinde yürüyüşe çıktı. Avnicesi "Yeşilköy sahilini marjinaller bastı" oh oh ne güzel.

  Valinin bu açıklamayı yapması neyi gösteriyor olabilir? - enver altın

  Kendileri için 'marjinal gruplar' diyen Vali'den bu açıklamanın gelmesi, onların 'marjinal'den başka bir anlam çıkardıklarını, bundan dolayı kendisine kızdıklarını düşünmesi olabilir. Böyle bir açıklamayı yapıyor ki o kelimeyi ne anlamda kullandığını öğrensinler, çoğulcu toplum anlayışına aykırı düşünmediğini bilsinler. Gerçi toplumda asayişi bozmaya çalışarak yani felsefî anlamda anarşist düşünceyi eyleme dönüştürerek, asayişi sağlamakla görevli polisle çatışmaya girmek demokratik bir hak olmamalı. Yine de her marjinal grup asayişi bozmak amaçlı olmayacağından, bunların alınganlık göstermemesini hesaba katarak o açıklamayı yapmış olmalı.