Vali Mutlu: Bana faşist demeyin!

Vali Mutlu: Bana faşist demeyin!
Vali Mutlu: Bana faşist demeyin!
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, gaz bombası nedeniyle kafatasında kırık olan 17 yaşındaki Dilan Alp için dün, "O bir militandır" demişti. Mutlu, bugün faşist ithamını kabul etmeyeceğini söyledi.

Radikal.com.tr - İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun 1 Mayıs olayları ile ilgili açıklamaları devam ediyor. CNN Türk canlı yayınına katılan Vali Mutlu polisin eylemcilere müdahalesini savunmaya devam ederken, "İstanbul'un her yerinin demir bilyelerle dolu olduğunu ve bunların sapanlarla polise atıldığını söyledi. Mutlu, Dilan Alp ve Meral Dönmez'in yaralanmasının nedeni olarak da 'provoke edenler'i gösterirken, "Faşist ithamını kabul etmem" dedi.
Vali Mutlu şunları söyledi, "İstanbul'un her yeri demir bilyelerle dolu. Demir bilyeleri sapanlarla atıyorlar. Diyorlar ki 'vali yanlış hareket etti'. Bir gün sonra bütün görüntülerle basının önündeyiz. Hedef gözetmiyoruz. Bizim çocuklarımız o bilyelerle oyun oynaması gerekirken polise atıyorlar. Bakın marjinallerin gösteri alanına döner dedim, şiddet gününe dönüşür dedim. İşçi kardeşlerimi provoke edenler dedim... Bütün bu yaralıların, Dilan'ın Meral'in yaralanmasının nedeni onları provoke edenlerdir. Onlara bu çağrıları yapanlardır. Biz çocuklara acıyoruz ve seviyoruz. Doğru olanı yapan bir idareciyim. Faşist ithamını kabul etmem. Susacak da değilim söyleyeyim."


  http://www.radikal.com.tr/1132079113207934

  YORUMLAR
  (34 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Istanbul valisi gerçekten fasist... - ERIL

  henuz 17 yasinda bir çocuga terorist,marjinal diyor! Oysa o 17 yasindaki çocuk uluslararasi kuresel sermayeye karsi emekçilerin haklarini savunuyor daha da onemlisi ulkesini bagimsizligi için direniyor. Ya sen Istanbul valisi,tam bir isbirlikçi fasist.

  Gücenengiller - hermevsim

  Vali Bey; keşke o marjinallerin de sizin kadar kendini anlatma fırsatı bulabilecekleri ekranlar, gazeteler, çok tıklanan siteler olsa... Bakalım ama o zaman sizi kim dinler. Şartlar eşit değil; bari en azından öyle değilim ben demeyin. O kadar da hakları olsun.

  Fasist Vali alinganlik yapmis. - wolny

  Zaten hic bir fasist kendisine fasist denmesini istemez.

  Sokakdan insanlarimiza benzer yoneticilerimiz ne zaman olacak? - Turk

  Eskiden (cok eskiden degil!) asker gibi davranan, asker gibi gorunen, asker gibi trasli yonetici bollugu vardi. Simdi; biyikli, ayni fabrikadan cikmis, ayni sekilde konusan, robot gibi yoneticilerimiz var... *** Sokaktaki insanimiza benzer insanlar ne zaman halkin yoneticisi olacaklar?

  sana artık - mona_noyan

  Sana artık faşist demeyeceğiz bir de üstüne yalancı iftiracı diyeceğiz.

  Arsiz.. - egekara

  Ne kadar Arsiz ne kadar utanmaz ne kadar uyduruk adamlar bunlar ,ben artik bunlarda edep-medep aramiyorum ,bunlardan ne koy olur ne kasaba,Birde insan sagligini ve guvenligini dusunerek Taksimi 1 Mayis a kapatabileceklerini dusunuyorlar,yalancidan kufurbazdan adam cikmaz bunlarin hepsi Bu Fasist zihniyetin urunu hic gocunmuyacak kadar da yuzsuzler,Ne mutluki bunlarin tarafinda degilim,

  Sayin Vali Mutlu ya fasist demeyin! - Brug

  Sirkeleyinde kokmasin...