Vali Mutlu: Bana faşist demeyin!

Vali Mutlu: Bana faşist demeyin!
Vali Mutlu: Bana faşist demeyin!
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, gaz bombası nedeniyle kafatasında kırık olan 17 yaşındaki Dilan Alp için dün, "O bir militandır" demişti. Mutlu, bugün faşist ithamını kabul etmeyeceğini söyledi.

Radikal.com.tr - İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun 1 Mayıs olayları ile ilgili açıklamaları devam ediyor. CNN Türk canlı yayınına katılan Vali Mutlu polisin eylemcilere müdahalesini savunmaya devam ederken, "İstanbul'un her yerinin demir bilyelerle dolu olduğunu ve bunların sapanlarla polise atıldığını söyledi. Mutlu, Dilan Alp ve Meral Dönmez'in yaralanmasının nedeni olarak da 'provoke edenler'i gösterirken, "Faşist ithamını kabul etmem" dedi.
Vali Mutlu şunları söyledi, "İstanbul'un her yeri demir bilyelerle dolu. Demir bilyeleri sapanlarla atıyorlar. Diyorlar ki 'vali yanlış hareket etti'. Bir gün sonra bütün görüntülerle basının önündeyiz. Hedef gözetmiyoruz. Bizim çocuklarımız o bilyelerle oyun oynaması gerekirken polise atıyorlar. Bakın marjinallerin gösteri alanına döner dedim, şiddet gününe dönüşür dedim. İşçi kardeşlerimi provoke edenler dedim... Bütün bu yaralıların, Dilan'ın Meral'in yaralanmasının nedeni onları provoke edenlerdir. Onlara bu çağrıları yapanlardır. Biz çocuklara acıyoruz ve seviyoruz. Doğru olanı yapan bir idareciyim. Faşist ithamını kabul etmem. Susacak da değilim söyleyeyim."