Vali Mutlu: Doğa katliamı yok, istismar var

Vali Mutlu: Doğa katliamı yok, istismar var
Vali Mutlu: Doğa katliamı yok, istismar var
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı'nda bir doğa katliamı söz konusu olmadığını söyleyerek, iyi niyetli insanların, bu yöndeki kışkırtmalarla bazı gruplar tarafından yönlendirildiğini söyledi.

Radikal.com.tr - İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte İstanbul Atatürk Havalimanı’nda, Gezi Parkı’nda yaşanan olaylarla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

“Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nda yapılan çalışmalara ilişkin, asayişe ilişkin farklı gelişmeler yaşanmıştır” diyen Vali Mutlu, bu konularda bilgilendirme yapacağını söyleyerek, yayalaştırma çalışmalarının mali ve teknik boyutlarını aktarması için sözü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’a verdi.

Topbaş’ın Gezi Parkı’ndaki inşaat çalışmalarına ilişkin bilgi vermesinin ardından yeniden söz alan Vali Hüseyin Avni Mutlu, "Yaşanan asayiş hadiseleri nedeniyle yaralanan 12 kişinin tedavi altında olduğunu" söyledi. Mutlu, “Şehrimizde istediğimiz en önemli şey güvenlik ve huzurdur. Emniyet teşkilatımız da bu kapsamdaki görevlerini bu kapsamda sürdürmek zorundadır. Ancak bu gösterilerde yaralanmış olanr, gerek travma yarası ile gerekse gazdan etkilenen 12 vatandaşımıza geçmiş olsun diliyoruz” dedi. Ameliyata alınan 1 kişinin yoğun bakımda olduğunu söyleyen Vali Mutlu, yoğun bakımdaki bu kişinin Fas uyruklu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu ve bir gazetecinin de olaylar sırasında yaralandığını söyledi.

Gezi Parkı’nda bir doğa katliamı söz konusu olmadığını söyleyen Vali Mutlu, iyi niyetli insanların, bu yöndeki kışkırtmalarla bazı gruplar tarafından yönlendirildiğini söyledi.