Vali Mutlu: Doğa katliamı yok, istismar var

Vali Mutlu: Doğa katliamı yok, istismar var
Vali Mutlu: Doğa katliamı yok, istismar var
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı'nda bir doğa katliamı söz konusu olmadığını söyleyerek, iyi niyetli insanların, bu yöndeki kışkırtmalarla bazı gruplar tarafından yönlendirildiğini söyledi.

Radikal.com.tr - İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte İstanbul Atatürk Havalimanı’nda, Gezi Parkı’nda yaşanan olaylarla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

“Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nda yapılan çalışmalara ilişkin, asayişe ilişkin farklı gelişmeler yaşanmıştır” diyen Vali Mutlu, bu konularda bilgilendirme yapacağını söyleyerek, yayalaştırma çalışmalarının mali ve teknik boyutlarını aktarması için sözü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’a verdi.

Topbaş’ın Gezi Parkı’ndaki inşaat çalışmalarına ilişkin bilgi vermesinin ardından yeniden söz alan Vali Hüseyin Avni Mutlu, "Yaşanan asayiş hadiseleri nedeniyle yaralanan 12 kişinin tedavi altında olduğunu" söyledi. Mutlu, “Şehrimizde istediğimiz en önemli şey güvenlik ve huzurdur. Emniyet teşkilatımız da bu kapsamdaki görevlerini bu kapsamda sürdürmek zorundadır. Ancak bu gösterilerde yaralanmış olanr, gerek travma yarası ile gerekse gazdan etkilenen 12 vatandaşımıza geçmiş olsun diliyoruz” dedi. Ameliyata alınan 1 kişinin yoğun bakımda olduğunu söyleyen Vali Mutlu, yoğun bakımdaki bu kişinin Fas uyruklu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu ve bir gazetecinin de olaylar sırasında yaralandığını söyledi.

Gezi Parkı’nda bir doğa katliamı söz konusu olmadığını söyleyen Vali Mutlu, iyi niyetli insanların, bu yöndeki kışkırtmalarla bazı gruplar tarafından yönlendirildiğini söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/1135765113576523

  YORUMLAR
  (23 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  orayı istismar eden yok ama orayı bazı gruplara rant sağlama amacınız var gibi... - user1077380

  olayların başlamasının üstünden 4 gün geçmiş bey efendiler yeni hatırlamış bu ülkede vatandaşın bilgilendirilme hakkının olduğunu geçmişler kamera önüne el el üç kişi bir birine paslaşarak gol atmaya çalışıyorlar ama yediremediler kimseye.yapılan müdahaleleri yapılmamış gibi mağdur olanın onlar olduğunu ve yine ortaya atılan bilinen marjinal grupların işi olduğunu anlatmaya çalıştılar.Ama diyemediler gezi parkı ve daha bir çok alan marjinal gruplara tahsis edilecekti ama artık gizli yapamadığımız bu çalışmaya rafa kaldırdık geçici olarak yol genişletmesi yapıyoruz dediler

  Sayin Vali - iris78

  yönettiginiz ilde yasayanlarin istek, dilek ve sikayetlerine kulak vereceginizi umuyorum. "Istismar" diyorsunuz, evet istismar. Doganin, sizden yasli agaclarin, cevrenin, orada yasayan börtü böcegin istismari. Gezi parkinin, Istanbul'un istismari. Derelere, caylara, ormanlara, kiyilara kiymayiniz.

  Adamlarını - osmantan

  geri çekecek kadar feraset gösterebilsen, olaylar zınk diye duracak...

  Hadise cikaracak yer aradiniz ve gezi parki elinize dustu. - 14Bernard

  Kimse agac kesmez.Ortaligi karistirmak icin firsat gecti elinize.Bu kadar merakliysaniz.Kaldirimlara park ettiginiz arabalari cekinde sakatlar,yaslilar rahat yurusun.Klakson calmayin cevreciyseniz eger.Yerlere tukurmeyin.Hadi be sizde anarsi cikarmak icin yer arayan guruplarsiniz.Radikal de sizin gazeteniz.Bak tum baslik gezi/Ama Istanbulun fethi tik yok.

  Dış güçler - alpayari

  Kesin dış güçlerdir, dövletimizin milletimizin birlik ve beraberliğine nifak sokmak isteyen hain güçlerdir. Hani varya 40 yıllık masaldaki, onlar işte

  İkisi de var... - citizen

  Doğa katliamı da var..., polisin görevini ve yetkisini istismar edecek aldığı emirler de var. O direnişçiler orada olmasaydı acaba bir tek ağaç kalır mıydı şu an itibariyle gezi parkında.

  ... - leonefa

  gücün sırrı işte burda;Cumhurbaşkanından meclis başkanına,validen emniyet müdürüne kaymakamına tüm tarafsız olması gerekenler hükümet sözcüsü,il başkanı gibi çalışmakta..emir büyük yerden;şu cümleyle: "bitaraf olan bertaraf olur" sıkıyosa tarafsız ol,propaganda yapma.