Vali Mutlu, eylemcilere Twitter'dan tepki gösterdi

Vali Mutlu, eylemcilere Twitter'dan tepki gösterdi
Vali Mutlu, eylemcilere Twitter'dan tepki gösterdi
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, dün gece Kadıköyde düzenlenen eylemlerle ilgili twitter'dan sert açıklamalar yaptı.

Hatay’daki olaylarda hayatını kaybeden Ahmet Atakan için dün gece Kadıköy’de düzenlenen olaylar İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu kızdırdı.

Eylemcilere twitter üzerinden seslenen Mutlu, özellikle Süreyya Operası’nın revir olarak kullanılmasına tepki göstererek “Halkın tiyatrosunu(Kadıköy-Süreyya)polisle çatışanlar için revir yapacağım diye işgal et. Polis çıkarınca da revire saldırı diye yaz dur,ohoh” dedi.

Kadıköy'de olaylı gece

“OH HARİKA”
Eylemcilerin neden Kadıköy’ü seçtiklerini ve niyetlerini bugün açıklayacağını söyleyen Mutlu şu ifadeleri kullandı:

Biz her yeri işgal edelim, Kadıköy'de barikatlar kuralım, molotof, demir bilye, havai fişek atalım bunlar gösteri hakkı karışma deyin, Oh harika

Nerede var böyle gösteri hakkı, DÜNYA da GÖSTEREMEZSİN .Polis çekip gitsin diyen marjinallerin bilmesi gereken şey: HALK ve SOKAK KORUNACAK.

Saat 00.03 e geliyor daha fazla yazmayacağım. Taksim'den sonra neden Kadıköy'ü marjinal gruplar karıştırıyor, hedefleri ne YARIN anlatacağım.

TWİTTER'DA GÜNDEM OLDU

Vali Mutlu'nun sözleri sosyal medyada da gündem oldu. Vali'nin özellikle bir twitinin sonuna eklediği 'ohoh' ifadesi twitter'da hashtag oladu ve kısa süreden en çok konuşulan konular arasına girdi.


  http://www.radikal.com.tr/1150427115042714

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Treni kaçırdınız Sayın Vali! - uyusuk

  Siz ve türevleriniz, gezi protestoları ile başlayan tepkilere karşı göstermiş olduğunuz amansız şiddet ile insanların kendini korumak için önlem almak zorunda olduğu eylemlerin önünü açtınız. Hiç kimse çok keyif aldığı için çatışmıyor polisle. Polisin müdahelede bulunmadığı yerlerde hiç olay olmuyor. Eğer eylemciler sizin ile aynı niyette olsalar idi; Kitlenin ortasında savunmasız kalan polisler linç edilmiş olurdu. Aynen emrinizdeki polislerin savunmasız kalan eylemcilere yaptığı gibi. Ama ne oldu? Eylemciler evliliklerini arkadaşlarıyla paylaşmaya gelen polis damat ve gelini alkışladı, kutladı. Siz ne yapmıştınız; yaka paça gözaltına almıştınız. İkiyüzlülük ve yalan bulunduğunuz makama yakışmıyor Sayın Vali!

  inanilir gibi degil - keryil

  zaten o insanlar zevklerinden revir kuruyorlar. mazosist olduklari icin kafalarini yardirip yardirip zevk ile tarumar oluyorlar. polis ise "gorevi oldugu icin" yaraladigi insanlarin siginabildigi yegane yerlere saldiriyor, tibbi mudahaleleri engelliyor, yaralilari ve tip gorevlilerini tartakliyor. he valim, artik misket de var, havai fisek de. dort aylik eylemlerden, binlerce yaralidan, onlarca sakattan ve tabi ki yedi candan sonra artik size hak ettiginiz gibi, dusman birlikleri seklinde davraniliyor, neden sasirdiniz? gercek mermiyle adam olduren polise bogrunu mu acacaklar? anlayacaginiz birimlere cevirirsek, esat halkina ates acinca cevaben bilye atilmis, esat da "aha bakin polisime bilye attilar, demek ki terorist bunlar" demis diye dusunun. adam olduren polislerinizi odullendirdiniz, delil kararttiniz, gazeteci tartakladiniz diye eylemlerin azalacagini mi hayal ediyordunuz? daha bunlar iyi gunleriniz, sokakta, otobuste, markette insanlarin yuzune bakamayacaginiz gunler de gelecek. merak etmeyin, guvenliginiz icin endise etmenize gerek olmayacak, biz sizin gibi ilkel degiliz. sadece o utancinizla, o oldurduklerinizin son nefesleriyle yasayacaksiniz omrunuzun geri kalanini.

  Tarih tekerrürden ibarettir - osmano

  Kendini kandırma vali. Çok geçmeden iyilerin tarafına geç yoksa bu yaptıklarınızın hesabını bir bir vereceksiniz.

  İNSANLIK BİTMİŞ - hektor62

  Polis plastik mermi kullanıp, gaz kapsülleriyle kafa göz patlatınca oh ne ala değilmi sayın vali. Yerde hareketsiz yatan yaralı göstericileri tekem tokat, karga tulumba akreplere atıp şiddetinize devam etmiyesiniz için kuruluyor o revirler sayın vali ....

  Bırakın ölsünler değil mi??? - testereci

  Demokratik protesto hakkını kullananlara, savaşta herşey mübahtır mantığı ile davranıyorlar..Bir de oh oh demiş vali bey "kına yakma" olayına girmediğine şükredelim!!!

  Polise hizmet - X120

  Vali Mutlu niye kızmış anlamadım. Eylemciler polise iyilik etmiş. Polisin başka türlü opera binasına gireceği yoktu. Futbol maçı ve Kurtlar Vadisi'nden öte bir seyircilik deneyimi yok polisimizin. Bütün dünya görüşleri bunun üzerine şekillenmiş yavrucakların. Azıcık kültür sanat ortamlarında bulunsunlar da ufukları genişlesin diye revir yapılmıştır opera binası. Bence kınaması değil, teşekkür etmesi gerekir. Bir dahaki sefere bir kütüphane revir yapılsın, bir sonrakinde müze, sonra tiyatro binası...Bakarsınız böyle böyle polisin de ayakları alışır, üç beş bir şey öğrenirler. Kimin kötüsü?

  Ahh bay vali.... - citizen

  Bay Vali., verdiği her demeç ve uygulamasıyla İstanbul tarihinde yer alacağı sayfasının rengini daha da karartıyor...Halkın valisi olamayan bir kişinin "halkın tiyatro" su tabirini kullanması da o derece yakışıksız.