Vali Mutlu, eylemcilere Twitter'dan tepki gösterdi

Vali Mutlu, eylemcilere Twitter'dan tepki gösterdi
Vali Mutlu, eylemcilere Twitter'dan tepki gösterdi
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, dün gece Kadıköyde düzenlenen eylemlerle ilgili twitter'dan sert açıklamalar yaptı.

Hatay’daki olaylarda hayatını kaybeden Ahmet Atakan için dün gece Kadıköy’de düzenlenen olaylar İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu kızdırdı.

Eylemcilere twitter üzerinden seslenen Mutlu, özellikle Süreyya Operası’nın revir olarak kullanılmasına tepki göstererek “Halkın tiyatrosunu(Kadıköy-Süreyya)polisle çatışanlar için revir yapacağım diye işgal et. Polis çıkarınca da revire saldırı diye yaz dur,ohoh” dedi.

Kadıköy'de olaylı gece

“OH HARİKA”
Eylemcilerin neden Kadıköy’ü seçtiklerini ve niyetlerini bugün açıklayacağını söyleyen Mutlu şu ifadeleri kullandı:

Biz her yeri işgal edelim, Kadıköy'de barikatlar kuralım, molotof, demir bilye, havai fişek atalım bunlar gösteri hakkı karışma deyin, Oh harika

Nerede var böyle gösteri hakkı, DÜNYA da GÖSTEREMEZSİN .Polis çekip gitsin diyen marjinallerin bilmesi gereken şey: HALK ve SOKAK KORUNACAK.

Saat 00.03 e geliyor daha fazla yazmayacağım. Taksim'den sonra neden Kadıköy'ü marjinal gruplar karıştırıyor, hedefleri ne YARIN anlatacağım.

TWİTTER'DA GÜNDEM OLDU

Vali Mutlu'nun sözleri sosyal medyada da gündem oldu. Vali'nin özellikle bir twitinin sonuna eklediği 'ohoh' ifadesi twitter'da hashtag oladu ve kısa süreden en çok konuşulan konular arasına girdi.