Vali Mutlu Gezi olayları için özür diledi

Vali Mutlu Gezi olayları için özür diledi
Vali Mutlu Gezi olayları için özür diledi
13. güne giren Gezi Parkı eylemleriyle ilgili Twitter'dan açıklama yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yaşanan olaylardan dolayı özür diledi.

Gezi Parkı 13'üncü gününe uyanırken İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu sabahın erken saatlerinde Gezi Parkı ile ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan mesajlar yayımladı.

Mutlu Gezi Parkı ile ilgili ilk olarak "İki saat uyudum ve uyuyamadım. Sıcak yatakları yerine Gezi Parkı'nda yatan bu ülkenin gençlerine selam vermek için ayaktayım" ifadelerini kullandı.

Üst üste mesajlar atan Vali Mutlu, şunları yazdı:

Kendilerini sadece özgür birey, partiler üstünde yurttaş, hiç kimsenin peşinde olmayan, kendi düşüncelerinin savunucusu görenleri selamlıyorum.
Günlerdir Gezi Parkı'nda duran bizim ülkemizin insanları ve gençlerine gecikmiş selamlarlarımızı iletiyorum. Sabahınız huzurlu olsun, merhaba.
Her türlü olumlu olumsuz değerlendirme dışında, bizim insanımızla, gencimizde konuşmanın ötesinde hiçbir şeyin önemli olmadığına inanıyorum.
Anlaşsakta anlaşmasakta bizim birbirimizle dertleşmek, birbirimizin gözüne insanca ve adaletle bakmamız şarttır, her fert değerli ve özeldir.
Her türlü eleştiriye açık bir sohbeti Gezi Parkı'nın kendini sadece özgür birey, yurttaş olarak tanımlayan gençleriyle yapmak istiyorum.
Gençler, Gezi parkında kuş sesleri, ıhlamur kokusu ve arı vızıltısıyla huzurlu bir sabah varmış doğru mu? Aranızda olmak isterdim.

Vali Mutlu, bu tweetlerden yaklaşık 5 saat sonra yeni bir tweet atarak özrü diledi. Mutlu şu ifadeleri kullandı:

Yaşanan olaylar içinde zaman zaman görülen ferdi hata ve aşırılıklar özür dilemeyi gerektirir.Bir gönül için bin özür dilerim.Saygılarımla.


  http://www.radikal.com.tr/1136859113685942

  YORUMLAR
  (42 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kim özür diliyor? - caminoreal

  O özürü başbakanın dilemesi lazım çünkü bu olaylar onun üslubu ve inadı yüzünden çıktı. Zaten vali de o belediye başkanı da...

  samimiyse takdir edilmeli - ali_s

  Bence valinin yaptığı güzel bir jest. Kin tutmadan takdir edilmeli. Daha da güzel bir jest Istanbul valiliğinden istifa edip merkezde veya başka bir ilde vali olması kendi açısından inandırıcı olur. Bir de polislerin gerçekten bu gibi olaylarda daha sakin davranmaya ihtiyacı var. Yine de 15-20 yıl önceki polisleri düşününce bugünküler onların yanında evliya gibi kalıyor, onu da teslim etmek gerek.

  ilginç - ğuvvar

  Bu açıklamalrı elbette önemsiyoruz. ama ne istediğimizi de biliyoruz. İyi polis-kötü polisi oynamıyorsunuzdur umarım. Size inanmamayı öğrendik. Bu yüzden fotoğrafınızı çekin ve gönderin. sadece 2 saat uyuyan bir göstericinin gözüyle karşılaştıracağız :)

  masal - hale

  bir sabah aniden uyanmıştı, hava ılık, güneşli ve berraktı. aniden nerede ve ne olduğunu düşündü. çok hafif hissediyordu kendini.o gece uyurken içine bir sevgi kelebeği kaçmıştı. o günden öncekileri hiç hatırlamıyordu. hemen parka gitti, güvercinlere yem verdi. çocukların başını okşadı. mutluydu... (masal böyle devam edip gidiyor. uyutmaya alıştılar ya)

  birde istifa etmenizi ekleyiniz - ismet65

  bunu siz mi söylüyorsunuz? Ama özür dilemeniz ölen insanları geri getirmeyecetir. Özürünüz gözlerini kayıbeden gençere hiç faydası olamayacak. Bunu yazdığınız esnada ve daha sonra yani halen ortalık biber gazından geçilmiyor. Taksim Dayanışması’nın istemleri bellidir onu yerine getirirseniz belki halka bir faydanız olabilir. O istemler sizide ilgilendiriyor, yani özürünüze birde istifa etmenizi ekleyiniz.

  bu sefer olmaz - cnb

  cuma günkü büyük saldırıda ben oradaydım herşeyi gördüm polis çıkışları tutup aynı anda hem önden hem arkadan saldırdı tek çıkış ceylan otele doğru %70 den daha fazla eğimi olan çalılıklarla kaplı 15 20 santim genişliğindeki yola sürüldük oraya varamayanlar duvarın altında kaldı ve tabii ki 1ooo kişiden fazla kişinin bulunduğu bi kalabalığa böyle saldırmak kesinlikle kalabalık dağıtma çabası olarak görülemez askere giden her türkiye evladı bunun savaş taktiği olduğunu bilir o gazı yemişken o daracık yola girseydim kesinlikle ezilecektim ve bende yere kkapaklandım kafamı elimle kazdığım çukura gömdüm ve 5 dakka kadar kusa böğüre bekledim ve sonra kaçtım.Şimdi tüm bu ahval ve şerait altında tüm bu eylemlerin ilk defa bir sonuca varmasının tek şartı vardır bu adamların yargılanması.daha önceki gibi madımak gibi maraş gibi çorum gibi hiç bir sorumlu hiçbir ceza almaz ise yapılan hiçbir şeyin hiç bir anlamı kalmaz bu şüphesiz ve açık bir gerçektir.bundan sonra sorumlular yaptıkları korkunç işlerde caza alıcaklarını bilmelidirler ve bu yizden ibreti alemlik cezaların adilane bir şekilde verilmesi bizi aydınlığa götürecek adımların ilki olacaktır.Vali mutlu kesinlikle vatana ihanet ile yargılanmalıdır olmaz ise halkın canına kastetmek ile . tüm hukuk insanlaarına adil güçlü bir türkiye hayalini kuran tüm insanlara açık çağrıdır

  Seçim sistemi değişmeli! - sevir

  Kim ki siyasi otoriteye tabidir, halk o kişinin umurunda değildir! Valiyi ve belediye başkanını halk seçmeli, bu kişiler merkezi siyasi otoriteye karşı özerk ve bağımsız olmalı, ve emniyet müdürlerini de vali ile belediye başkanı belirlemeli ki böylece onların da siyasi otorite ile ilişiği olmasın, yani Ankara'da birileri her şeye maydanoz olmasın!