Vali Mutlu molotof atan eylemcinin kimliğini açıkladı

Vali Mutlu molotof atan eylemcinin kimliğini açıkladı
Vali Mutlu molotof atan eylemcinin kimliğini açıkladı
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Taksim'deki müdahale sırasında molotof atan eylemcinin SDP'li olduğunu ve yakalandığını açıkladı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Taksim'deki müdahale sırasında motolofkokteyli atarken objektiflere takılan ve arka cebindeki şişkinlik nedeniyle polis olduğu iddiası ortaya atılan kişinin kimliğini twitter 'dan açıkladı. Kişinin adının Ulaş Bayraktaroğlu'nu yazan Mutlu, "Taksim'de telsizli ve muhtemelen silahlı görüntüsü sosyal medyada paylaşılıp, polis olduğu iddia olunan kişi yakalandı. O SDP'li bir eylemci. Daha önce Devrimci Karargah operasyonunda 6 ay cezaevinde kalmış birisi.Polis diyenlere duyuruyorum,bilginize" dedi.

70 GÖZALTI VAR

Özel harekat, SDP'nin Beyoğlu'ndaki binasına kapıyı balyozla kırarak girdi. İstanbul Valisi Hüseyin Mutlu "Olaylara katılanların sığındığı SDP binasında gözaltına alınanların sayısı 70 oldu. Silah ve palalar da var" dedi. Vali Mutlu ayrıca twitter hesabından, baskında ele geçensilahın ve bıçakların fotoğrafını da paylaştı.


Vali Mutlu gözaltına alınan ve SDP'li olduğu söylenen kişinin yüzü açık haldeki fotoğrafını Twitter'dan yayınladı.

 

   http://www.radikal.com.tr/1137144113714418

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Oscar goes to İstanbul Vali - nurcanguler

  İstanbul valisi yüzü kızarmadan ne kadarda rahat yalan söylebiliyor.Polis tarafından planlı ve tezhizatı yapapılan bu provakosyonu direct başkalarının üstüne atıyor . Bizde hemen inandık !!! maymunun gözü açıldı. Artık bu halk onların söyledği herşeye kuşkuyla bakıyor...Halk güvenini yerle bir ettiler..

  Gercek Ulas Bayraktaroglu - kalamar79

  Sayin vali, gercek Ulas Bayraktaroglu 1,5 yildir tutuklu. Fotografa buradan ulasabilirsiniz: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151419807342063&set=a.80053292062.93304.660522062&type=1&theater Bu aciklamanin nedenini anlayabilmis degilim. Saklamaya calistiginiz nedir? Radikal bu fotograf karsilastirmasini lutfen Vali'ye sorabilir mi? Tesekkurler.

  O adam polis değilse - BurhanFelek

  Neden yüzünü mozaikle sakladınız? Öyle mi istediler? Merak etmeyin onun yüzü bütün sosyal medyada dolaşıyor.

  bu sabah - cdemirkıran

  bu sabah bu güzel halk direnişini sabote eden provakatörleri, bu devlet tiyatrosunda rol alan tüm unsurları kınıyorum...

  Sosyalistlere saldıran yorumlara cevaben. - kargıyel

  Valinin büyük bir iştahayla kamu oyuna sunduğu fotoğraflardan yola çıkarak sosyalistlere saldıran arkadaşlar: Polisin kullandığı TOMA,cop, silah,akrep, portakal gazı, biber gazı vb. tüm şiddet araçlarını yan yana dizsek ve sergilesek gene aynı ölçüde ve hayretler içinde şiddet araçlarına karşı olur musunuz acaba? Eylemcilere kesici alet harici her türlü tazyikli ve gaz atışı yeri geldiğinde ateşli silahla saldıran polisleri neden kimse afişe etmiyor? Ankara'da Ethem Sarısülük'ü başından vuran polisin ismini yargıya dahi vermeyen bir devletin ve valisinin ortaya koyduğu hiç bir şeye inanılmaz artık.İnananlar inanmaya devam etsinler; mutluluğun formülü çok açık çünkü onlar için.

  ASIL MAKSATLARI - pispor

  yarın başbakan geliyor siye taksim alanını boşaltmak ve AKM deki afişleri indirmek için yapılmış bir senaryodur peki bu kadar kameralar ile adamın cebindeki şişkinliği kayıt edip yayınlıyorsunuz peki o eli sopalı polisler ve Ankara da direk ateş edip göstericiyi vuran polislerin görüntülerini yayınlamıyorsunuz

  KULLİ YALAN - pispor

  orada ben adım gibi eminim hiçbir eylemcinin üzerinden bıçak çakı yada silah mümkünü yok hepsi müdahale için hazırlanmış senaryodur daha dün adana da köprüden düşen polis ve 12 yaşındaki kürt çocuk için dedikleri yalanları ortada iken ya bu gün nasıl inanırız külliyen yalan