@ismailsaymaz

Vali Mutlu 'motolof' dedi, Dilan'ın elindeki sirke şişesi çıktı!

Vali Mutlu 'motolof' dedi, Dilan'ın elindeki sirke şişesi çıktı!
Vali Mutlu 'motolof' dedi, Dilan'ın elindeki sirke şişesi çıktı!
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu bugün, Dilan Alp'in elindeki nesnenin molotofkokteyli olduğunu ileri sürdü ancak Dilan'ın elindeki gazdan korunmak için aldığı sirke şişesi çıktı!
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi
UMAY AKTAŞ SALMAN - umay.aktas@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL -  Fakat kameralar tarafından yakalanan o görüntüye yakından bakıldığında, şişenin molotofkokteyli değil, sirke olduğu görülüyor. Sirke genelde yoğun biber gazına karşı kullanılıyor.

Saynur Tezel’in programına çıkan Vali Mutlu, polisin çektiği görüntüleri izlettirerek, Dilan Alp’ın elindeki şişenin molotofkokteyli olduğunu iddia edip şunları söyledi:

“Bakın marjinallerin gösteri alanına döner dedim, şiddet gününe dönüşür dedim, işçi kardeşlerimi provoke ederler dedim. Bütün bu yaralıların, Dilan’ın, Meral’in yaralanmasının nedeni onları provoke edenlerdir. Onlara bu çağrıları yapanlardır. Dilan’a neyin isabet ettiğine ilişkin net bir şey yok. Bahçelievler’de oturan çocuk Tarlabaşı’nda ne geziyor. Biz izin vermedik, gel demedik, kim dedi? Biz çocuklara acıyoruz ve seviyoruz. Doğru olanı yapan bir idareciyim. Faşist ithamını kabul etmem, susacak da değilim söyleyeyeyim. Gönlü yufka bir valiyi nasıl faşist diye itham edersiniz? Burada Dilan'ın eline molotofkokteyli verenler suçludur.”


  http://www.radikal.com.tr/1132096113209622

  YORUMLAR
  (22 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sizin gibi beyinler - Sena Mercan

  Kardeşim siz hiç biber gazı yemediğiniz için sirkenin biber gazı müdahalesinde kullanılacağını da bilmezsiniz hala yok salata yapacak yok bilmemne vicdansızca konuşmalar. Buna hala molotofkoyteyli diyenler var fotoğraf açık ve net kardeşim. Sizin gibi beyinler bunları yazacak kadar militandır işte...

  amacı sorgulamak - mutafx

  16 yaşında bir kardeşimize bunca yük sorumluluk vermekte ancak bizim valiye ve bazı yorumculara kalır ,oysaki 1 mayısta ben cıkmadım evden keşke cıksaydım.farzetelim sirke degil monotof dilanın elindeki bana göre yine suclu emniyet mesupları ve valimizdir,karşımızdaki kişi çocuk madem bukadar sert tepkiler veriliyor bu dilan için vali bey tarafından ve emniyet birimi tarafından otobsleri ateşe veren geç bir kardeişimizi diri diri yakan zihniyetin yapmış oldugu eylemlerde neden budenli kararlı ve önleyici davranmıyorlar ben söylüyeyim .sayın recep tayih erdogan izin vermiyor, sayın başbakanımızın bir mayıs emekcilerine karşı nedendir bilmiyorum ama gizli bir hıncı var gibime geliyor bu şekilde emekcilerle resleşerek itikam alıyor gibi davranıyor oysaki kendileri daha iyi bilir bu dünya gecici yalan dünya neden herkes birbirini kırıyor,sayın valimizi seyrettim cnn de helal olsun gelecek secimlerde millet vekili ,bukadarmı başbakanımızın takliti yapılır ya, hamdolsun vs gibi çümleler kullanarak .

  Marjinal grup - vancetti

  Diyelim ki Dilan "Marjinal grup olsun" Polisin görevi marjinal grupların kafasına mı sıkmak, yoksa tutuklayıp savcıya mı teslim etmek. Polis terörünü bu saçma gerekçeyle mi savunacaksınız?. Bunlar 12 Eylül uygulamaları. Oldu olacak Başkanlık sistemini de getirin olalım Mısır. İşte o zaman gerçek bir Müslüman ülkesi oluruz. Yüce rabbim topraklarımıza nur yağdırır.

  Annesi salata için sirke almaya yollamış galiba - MahmutYahya

  Kızını sirkeyemi yollamış annesi.Akşam sıcak çorba ve salata yapacak galiba.Kim yollamışsa sorumlusu odur.Sigara bile 18 yaşından küçüklere satılmıyor.Ama molotof atmak serbest.

  Hepimiz - Taylan Aygar

  Vali bey, biz hepimiz marjinal olmaya razıyız, sen her ne isen ondan olmayalım bize yeter.

  goruntuleri izledim - jigga

  molotof isabet eden bir polis gormedim. sanirim atilan molotof da gormedim. uydur uydurabildigin kadar. zaten millet kralci.

  Ask olsun sana çocuk! sen umudun sesi... ozgur geleceksin Dilan. - ERIL

  Sair can Yucel Deniz Gezmis için yazdigi siir de "ask olsun san çocuk" demisti,gerçekten Dilan adi gibi isik ve ozgurlugun semboludur,karanlik,silamist,gerici fasizme karsi... Tarih sni ozgurluk mucadelesinde altin harflerle yazacak afacan çocuk. Bir an once sagligina kavusacagin umudu ile sana basarilar dilerin gunesimiz Dilan.