@ismailsaymaz

Vali Mutlu 'motolof' dedi, Dilan'ın elindeki sirke şişesi çıktı!

Vali Mutlu 'motolof' dedi, Dilan'ın elindeki sirke şişesi çıktı!
Vali Mutlu 'motolof' dedi, Dilan'ın elindeki sirke şişesi çıktı!
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu bugün, Dilan Alp'in elindeki nesnenin molotofkokteyli olduğunu ileri sürdü ancak Dilan'ın elindeki gazdan korunmak için aldığı sirke şişesi çıktı!
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi
UMAY AKTAŞ SALMAN - umay.aktas@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL -  Fakat kameralar tarafından yakalanan o görüntüye yakından bakıldığında, şişenin molotofkokteyli değil, sirke olduğu görülüyor. Sirke genelde yoğun biber gazına karşı kullanılıyor.

Saynur Tezel’in programına çıkan Vali Mutlu, polisin çektiği görüntüleri izlettirerek, Dilan Alp’ın elindeki şişenin molotofkokteyli olduğunu iddia edip şunları söyledi:

“Bakın marjinallerin gösteri alanına döner dedim, şiddet gününe dönüşür dedim, işçi kardeşlerimi provoke ederler dedim. Bütün bu yaralıların, Dilan’ın, Meral’in yaralanmasının nedeni onları provoke edenlerdir. Onlara bu çağrıları yapanlardır. Dilan’a neyin isabet ettiğine ilişkin net bir şey yok. Bahçelievler’de oturan çocuk Tarlabaşı’nda ne geziyor. Biz izin vermedik, gel demedik, kim dedi? Biz çocuklara acıyoruz ve seviyoruz. Doğru olanı yapan bir idareciyim. Faşist ithamını kabul etmem, susacak da değilim söyleyeyeyim. Gönlü yufka bir valiyi nasıl faşist diye itham edersiniz? Burada Dilan'ın eline molotofkokteyli verenler suçludur.”